کشته شدن 9 تن از نیروهای رژیم اسد طی بمباران ترکیه در شمال غرب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه دوشنبه 24 فوریه 2020 از کشته شدن 9 تن از عناصر نیروهای رژیم اسد در بمباران ترکیه در شمال غرب سوریه خبر داد.

دیدبان حقوق بشر اعلام داشت که در یک روز خونین 94 تن از دو طرف در درگیری‌های مستمر میان نیروهای رژیم اسد و گروه‌های مسلح مخالف مورد حمایت ترکیه در استان ادلب کشته شدند.

دیدبان حقوق بشر توضیح داد که 4 تن از عناصر رژیم سوریه در نزدیکی شهرک النیرب کشته شدند و 5 تن دیگر نیز در نزدیکی شهر سراقب کشته شدند.

دیدبان همچنین اعلام کرد گروه‌های مسلح مخالفت رژیم سوریه در حومه ادلب که مور حمایت ترکیه هستند با پشتیبانی آتش توپخانه ترکیه بر شهرک النیرب در حومه این شهر تسلط یافتند.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، نیروهای ترکیه به همراه گروه‌های مخالفان مسلح سوری طرفدار آنکارا همزمان با حملات موشکی ترکیه به این مناطق یورش زمینی جدیدی را در شرق ادلب آغاز کردند. که طی این حمله 48 تن از نیروهای اسد و گروه‌های سوری کشته شدند.

بنا به این گزارش گروه‌های مسلح مخالف رژیم سوریه تعدادی از موشک‌های زمین به زمین را به سوی مواضعی در حومه شهر لاذقیه و اطراف پایگاه حمیمیم پرتاب کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه پیش‌تر از ورود کاروان نظامی جدید ترکیه به خاک سوریه از طریق گذرگاه مرزی کفرلوسین خبر داده بود که شامل بیش از 100 دستگاه تانک، نفربر زرهی و دیگر وسایل نقلیه در حومه ادلب است.

خطر وقوع حمام خون در شمال غرب سوریه

همزمان با ادامه درگیری‌ها در ادلب و گسترش دامنه تنش‌ها به اردوگاه‌های آوارگان جنگی،

سازمان ملل متحد خواستار توقف درگیری‌ها در شمال غربی سوریه شد.

سازمان ملل متحد هشدار داد که ادامه تنش‌ها در شمال غرب سوریه به شکل خطرناکی به اماکنی که نزدیک به یک میلیون آواره سوری را در خود پناه داده‌اند نزدیک می‌شود که این خطر وقوع حمام خون حقیقی را به دنبال خواهد داشت.

بنا به اعلام سخنگوی سازمان ملل متحد، آنتونیو گوتیرس دبیرکل این سازمان قرار است در ژنو با سیرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه دیدار کند تا درباره تحولات اوضاع در ادلب سوریه با او بحث و گفتگو کند.

این مقام سازمان ملل متحد افزود که دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به ادامه عملیات‌های نظامی رژیم سوریه و هم‌پیمانان آن در استان ادلب هشدار داده گفت که ادامه آن عملیات‌ها عواقب وخیم و غیر قابل پیش‌بینی را در پی خواهد داشت.

بنا به اظهارات سخنگوی سازمان ملل، آنتونیو گوتیرس دبیرکل این سازمان و بیدرسن فرستاده سازمان در امور سوریه در حال انجام گفت‌وگوهای فشرده‌ای درباره اوضاع در ادلب جهت رسیدن به راه حلی مسالمت آمیز برای بحران سوریه هستند.

نزاع در سوریه که به پایان نهمین سال آن نزدیک می‌شود تاکنون به غیر از آواره کردن بیش از نیمی از جمعیت کشور در داخل و خارج منجر به کشته شدن بیش از 380 هزار تن و نابودی زیرساخت‌ها و فرسایش اقتصاد سوریه شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید