ویدیو… پاکسازی میدان مین شبه‌نظامیان حوثی در داخل محله‌ای مسکونی در الحدیده

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نیروهای مشترک در الساحل الغربی یمن دوشنبه 24 فوریه 2020 از پاکسازی میدان مین شبه‌نظامیان حوثی پرده برداشتند که در داخل یک محله مسکونی در شهر الحدیده در غرب یمن کارگذاشته شده است.

ستاد تبلیغات جنگ وابسته به نیروهای مشترک یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که این میدان مین به امتداد 500 متر و در محله المسنا نزدیک به آسیاب‌های دریای سرخ قرار دارد.

این بیانیه به نقل از یگان مهندسی وابسته به نیروهای مشترک یمن اعلام کرد که گروه از یگان مهندسی عملیات پاکسازی و مین‌زدایی در این منطقه را انجام داده که با استقبال گسترده اهالی این محله همراه بود که میدان‌های مین حوثی‌ها به کابوسی برای آنها مبدل شده است.

در این بیانیه‌ همچنین آمده که شناسایی، پاکسازی و مین‌زدایی از محله المسنا در شهر الحدیده در راستای تلاش‌های مستمر و پشتکار برای پاکسازی مناطق آزاد شده است که در مقدمه آنها روستاها و محله‌های مسکونی هستند که به مانند محله المسنا بسیار آسیب دیده‌اند.

این بیانیه همچنین افزود که طی مدت گذشته دهها تن از اهالی این مناطق که اغلب آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند بر اثر مین‌های به کار رفته از سوی حوثی‌ها در داخل مناطق مسکونی و راههای عمومی و فرعی کشته شدند.

سومین میدان مین حوثی‌ها

این میدان مین سومین میدان مین از این نوع است که در محله المسنا شناسایی و مین‌زدایی می‌شود. بزرگترین میدان مین شناسایی شده در این منطقه به مساحت 2 کیلومتر است.

شایان ذکر است شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی صدها هزار مین و تله‌های انفجاری را در مناطق مختلف یمن به کار بردند که باعث کشته شدن و معلول شدن بسیاری از غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان شده است.

استفاده از مین‌گذاری در یمن تنها منحصر به شبه‌نظامیان حوثی است و طبق گزارش‌ها بیش از دو میلیون مین در یمن توسط حوثی‌ها و در بیش از 15 استان این کشور به کار رفته است.

مین‌های به کار رفته از سوی حوثی‌ها در یمن در انواع مختلفی شامل مین‌های ضدخودرو، ضدنفر، مین‌های دریایی است که بخش اعظم آن ساخت مداخل یا وارداتی است که در داخل توسعه داده شده تا بر اثر برخورد با وزن کمی منفجر شوند.

مین‌های زمینی یکی از اصلی‌ترین اسلحه حوثی‌ها است که با آن افراد بی‌گناه را در کوهستان‌ها، دره‌ها، دشت‌ها و در مناطق مسکونی هدف قرار می‌دهند.

شبه‌نظامیان حوثی از هر منطقه‌ای که عقب‌نشینی کنند آن را با کارگذاشتن صدها تله و بمب مین‌گذاری می‌کنند که این مین‌ها و بمب‌های به کار رفته بی‌گناهان را هدف قرار داده و تاکنون باعث وقوع هزاران کشته و معلول شده است، به ویژه این‌که میادین مین حوثی‌ها بدون تهیه هیچ‌گونه نقشه‌ای مین‌گذاری می‌شوند که این روند شناسایی و پاکسازی میادین مین را بی‌نهایت دشوار می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید