دو کشته از جنبش جهاد اسلامی فلسطین در حملات هوایی اسرائیل به دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین موسوم به «سرایا القدس» بامداد دوشنبه 24 فوریه 2020 اعلام کرد 2 تن از عناصر این گروه در حمله هوایی شامگاه یکشنبه اسرائیل به مواضعشان در حومه دمشق کشته شدند.

گروه سرایا القدس در بیانیه‌ای از کشته شدن احمد منصور 23 ساله و سلیم احمد سلیم 24 ساله در حمله هوایی اسرائیل به اهدافی در پایتخت سوریه خبر داد.

سخنگوی ارتش اسرائیل شامگاه یکشنبه پیش از این اعلام کرد جنگنده‌های اسرائیلی اهدافی متعلق به جنبش جهاد اسلامی فلسطین در جنوب دمشق و دهها هدف وابسته به این جنبش در نوار غزه را بمباران کردند.

بنا به گزارش منابع «العربیه» حملات اسرائیل دو موضع وابسته به جنبش اسلامی فلسطین در منطقه «عدلیه» در حومه دمشق که محل استقرار و فعالیت‌های جنبش جهاد در سوریه است را هدف قرار دادند.

به گفته منابع العربیه در این منطقه از حومه دمشق عملیات بررسی و توسعه اسلحه‌ای انجام شده که مناسب‌سازی برای ساخت آن در نوار غزه و بومی‌سازی آن در داخل سوریه انجام می‌شد.

افیخای ادرعی سخنگوی ارتش اسرائیل در این‌باره اظهار داشت که ارتش اسرائیل سلسله حملاتی هوایی را علیه اهدافی وابسته به جنبش «الجهاد» در سوریه و مناطق مختلف نوار غزه انجام داده است.

او در توئيت‌هایی بر شبکه «توئیتر» نوشت:« ارتش دفاع لحظاتی پیش سلسله حملاتی هوایی را علیه اهدافی ترورریستی وابسته به سازمان جنبش الجهاد فلسطینی در جنوب شهر دمشق و علاوه بر آن دهها هدف تروریستی دیگر وابسته به سازمان الجهاد در نوار غزه انجام داد».

ادرعی گفت: «در منطقه عدلیه در حومه دمشق موضع متعلق به الجهاد هدف قرار گرفت که مرکز مهمی برای جنبش الجهاد در سوریه به شمار می‌رفت. در این مکان سازمان (الجهاد) بررسی و توسعه ابزارآلات جنگی جهت مناسب‌سازی آن برای ساخت در نوار غزه و بومی‌سازی در داخل سوریه را انجام می‌داده است».

سخنگوی ارتش اسرائیل همچنین در توئیتی دیگر نوشت:« یک ساعت پیش دهها هدف تروریستی وابسته به سازمان الجهاد در نوار غزه بمباران شد. در رفح ساختارهای زیربنایی و مواضع ذخیره‌سازی مواد خام مورد کاربرد در ساخت گلوله‌های موشکی هدف قرار گرفت».

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» پیش از این اعلام کرده بود که صدای وقوع انفجارهایی در آسمان دمشق شنیده شده است و پس از آن اعلام کرد که پدافند هوایی سوریه به اهداف دشمن در آسمان دمشق پایتخت سوریه واکنش نشان داده است.

خبرگزاری سوریه به نقل از یک مقام نظامی که نام او را ذکر نکرد نوشت راس ساعت 23:25 به وقت محلی ((21:25 GT از شامگاه یکشنبه «جنگنده‌های اسرائیلی از خارج از آسمان سوریه و از فراز بلندی‌های اشغالی جولان با بیش از یک موج حملات موشکی هدایت شونده حومه دمشق را هدف قرار دادند».

این منبع نظامی افزود که «بعضی» از این موشک‌ها «رهگیری و از مسیر خارج شدند» و «اغلب» باقی‌مانده آنها «پیش از اصابت به اهدافشان منهدم شدند».

این منبع نظامی سوری افزود که «بررسی‌ها دقیق درباره نتایج این حملات هوایی همچنان ادامه دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید