یک کشتی حامل مواد انفجاری برای شبه‌نظامیان حوثی در یمن توقیف و ضبط شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد عبدالجبار الزحزوخ فرمانده نیروهای گارد ساحلی یمن در دریای سرخ جمعه 21 فوریه 2020 از ناکامی طرحی پرده برداشت که طی آن یک کشتی حامل مواد انفجاری به مقصد شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن توقیف و ضبط شد.

بنا به گزارش رسانه‌های یمنی به نقل از فرمانده نیروهای گارد ساحلی این کشور، کشتی توقیف شده حامل 200 تن مواد اولیه قاچاق به مقصد شبه‌نظامیان حوثی‌ها بوده که در ساخت مواد منفجره به کار می‌رود.

سرهنگ الزحزوح به رسانه‌ها گفت: «گارد ساحلی، پنج‌شنبه 20 فوریه یک کشتی در دریا که حامل کود اوره بوده و به سوی بندر الحدیده در حال دریانوردی بود را ضبط کرد. این مقام نظامی یمنی نیز تاکید کرد که تحقیقات و بازجویی‌ها از خدمه این کشتی همچنان ادامه دارد».

سرهنگ الزحزوح توضیح داد که بنا به تحقیقات و بازجویی‌های اولیه از خدمه این کشتی که تعدادشان 3 نفر است و نیز بررسی‌های به عمل آمده درباره مواد ضبط شده توسط گارد ساحلی، مشخص شد که این کشتی در مسیر خود به سوی شبه‌نظامیان حوثی در حال حرکت بود.

طرح «تروریستی»

فرمانده نیروهای گارد ساحلی یمن همچنین گفت که نیروهای گارد ساحلی یمن چند روز پیش به یک کشتی در دریا مظنون شدند که توسط دو قایق همراهی ‌می‌شد و هنگام توقیف و تفتیش آن 150 گالن 20 لیتری سوخت و دو دستگاه ارتباطی «ثریا»، 11 تلفن‌ همراه و دیگر تجهیزات کشف و ضبط شد و در تحقیقات و بازجویی‌های به عمل آمده با خدمه کشتی مشخص شد که این محموله با طرحی تروریستی در ارتباط است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید