سعودی از ورود کسانی که در دو هفته گذشته در ایران بودند جلوگیری می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد در چارچوب اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه افراد مقیم در این کشور را از سفر به ایران منع و اعلام کرد از ورود افرادی که در دو هفته گذشته در ایران بوده‌اند، جلوگیری می‌کند.

سخنگوی رسمی اداره گذرنامه سعودی اعلام کرد که دستورالعمل منع سفر افراد مقیم در سعودی کماکان ادامه دارد و با توجه به اهمیت ضرورت محافظت از سلامتی جامعه، علاوه بر ممنوعیت سفر افراد مقیم به ایران، تصمیم گرفته شد که از ورود افراد غیرسعودی که در ایران حضور داشته‌اند، جلوگیری شود، مگر آنکه از آخرین حضور آنها در ایران بیش از 14 روز، یعنی مدت زمان لازم برای قرنطینه بیماران گذشته باشد.

این مقام رسمی سعودی هر شهروند سعودی که از ممنوعیت سفر به ایران تخلف کند، مشمول قوانین مربوط به سفر و دستورالعمل‌های مربوطه شده و به مدت 14 روز قرنطینه خواهد شد. بر همین اساس هر غیرسعودی که از این دستور العمل تخلف کند، اجازه ورود مجدد به این کشور را از دست خواهد داد.

سخنگوی رسمی اداره گذرنامه سعودی از همه افرادی که به سعودی سفر می‌کنند، خواست به افسران مرزی و نیروهای اداره گذرنامه اطلاع دهند که در دو هفته پیش در ایران بوده‌اند یا خیر.

پیش از این عراق نیز اعلام کرد، مرزهای زمینی خود با ایران را می‌بندد. در همین زمینه اداره گذرگاه‌های مرزی عراق در این باره اعلام کرد که مرزهای زمینی این کشور به روی مسافران ایرانی تا سه روز بسته شده است.

خطوط هوایی کویت شامگاه پنج‌شنبه 20 فوریه 2020 اعلام کرد که بنا به توصیه‌های وزارت بهداشت کویت و اداره کل هواپیمایی تجاری این کشور و در پی افزایش نگرانی‌ها از خطر شیوع ویروس کرونا تمامی پروازهایش به مقصد ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

همچنین بنا به گزارش منابع «العربیه» بنادر کویت نیز تمامی سفرهای دریایی از و به مقصد ایران را به دلیل شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا متوقف ساختند.

خطوط هواپیمایی عراق نیز روز پنج‌شنبه پیش از این تمامی پروازهایش از و به مقصد ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید