پادشاهی سعودی: فشارها بر ایران باید تا توقف دخالت‌هایش ادامه یابد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی سعودی روز جمعه 21 فوریه، بر لزوم ادامه فشار به ایران به هدف بازداشتن آن از دخالت در امور کشورهای منطقه تأکید ورزید.

وزیر خارجه سعودی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی با هایکو ماس، همتای آلمانی خود از برلین، افزود: پشتیبانی از اقدامات بشردوستانه در یمن همچنان ادامه دارد. او گفت که حملات حوثی‌ها، نشانگر عدم جدیت شبه نظامیان در حل بحران یمن است.

وزیر امورخارجه سعودی در رابطه با مسئله لیبی، با تاکید برحمایت مداوم از تلاش‌های سیاسی برای حل بحران لیبی، گفت: «ما نگرانی زیاد خود را در خصوص اقدام ترکیه مبنی براعزام شمار زیادی مزدور به لیبی، ابراز کردیم.»

این درحالی است که مذاکرات نظامی لیبی در ژنو، تحت نظارت سازمان ملل متحد، ،پس از تجدید نظر دولت الوفاق به ریاست فایز السراج در تصمیم خود در مورد تحریم این مذاکرات، از سر گرفته شد.

سخنگوی سازمان ملل امروز اعلام كرد كه سازمان ملل امروز جمعه 21 فوریه، میزبان دور تازه مذاكرات آتش بس میان طرف های در حال نبرد در لیبی خواهد بود.

دولت الوفاق روز سه شنبه گذشته، پس از گلوله باران یک کشتی در بندر طرابلس، از مذاکرات کناره گرفت. ارتش لیبی در این رابطه گفت که محموله این کشتی، سلاح های ارسالی ترکیه برای شبه نظامیان هم پیمان دولت الوفاق بود که در حال نبرد در طرابلس هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید