ارتش لیبی: 13 نفر از جنگجویان از جمله مزدوران ترکیه را دستگیر کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی پنج‌شنبه 20 فوریه 2020 از دستگیری 13 شبه نظامی در محورهای شهر طرابلس، خبر داد.

مرکز رسانه‌ای اتاق عملیات الکرامه، عصر پنجشنبه 20فوریه، در بیانیه‌ای از طریق «فیس بوک» توضیح داد که 13 شبه نظامی در محورهای طرابلس دستگیر شدند که در میان آنها، مزدوران اعزامی از سوی ترکیه نیز وجود دارند.

این دستگیری بعد از بازگشت دو طرف به مذاکرات در ژنو، در پی تعلیق مشارکت دولت الوفاق صورت گرفت. سخنگوی سازمان ملل روز پنج شنبه 20 فوریه گفت كه طرف‌های متخاصم در لیبی پس از تعلیق مذاكرات در اوایل این هفته، مبادرت به بازگشت به مذاكرات با هدف نجات آتش بس شكننده در این كشور کردند.

قابل توجه است که ارتش لیبی اخیراً، دامنه اتهامات خود را علیه آنکارا و رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر مداخله در لیبی، افزایش داده است. احمد المسماری، سخنگوی ارتش لیبی، در آخرین اظهارات در چهارشنبه گذشته تصریح کرد که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، رویکرد افزایش تنش بسیار دامنه داری را در پیش گرفته و به گونه ای حرف می زند که گویا رئیس طرابلس است.

وی افزود: «اردوغان به مردم لیبی اهمیتی نمی‌دهد، او فقط به گاز و نفت لیبی چشم دوخته است.»

ارتش لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر، دو روز پیش در پاسخ به نقض آتش بس میان طرفین، زاغه اسلحه و مهمات را در بندر طرابلس، هدف حملات خود قرار داد.

دولت الوفاق به ریاست فائز السراج در پاسخ به این حمله، از تعلیق مشارکت خود در مذاکرات نظامی در ژنو و کمیته گفت‌وگوی نظامی 5 +5 ، خبر داد.

شایان ذکر است که برلین، پایتخت آلمان، در 19 ژانویه گذشته و قبل از برپائی نشست ژنو، میزبان کنفرانس بین‌المللی در مورد لیبی بود که در آن شرکت کنندگان، در خصوص تحکیم آتش بس، توقف حملات به تاسیسات نفتی و ممنوعیت واردات اسلحه به لیبی، به توافق رسیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید