ائتلاف عربی: موشک‌های بالستیک حوثی پرتاب شده به سوی شهرهای سعودی سرنگون شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد جمعه 21 فوریه 2020 از سرنگونی موشک‌های بالستیک حوثی شلیک شده به سوی شهرهای سعودی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی، سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که سامانه‌های پدافند هوایی سعودی راس ساعت 00:30 بامداد روز جمعه موشک‌های بالستیک حوثی‌ها مورد حمایت ایران که به سوی شهرهای سعودی پرتاب شده‌اند را رهگیری و منهدم کرده است.

سرهنگ المالکی در این‌باره توضیح داد که این موشک‌ها به طور عمدی و سازمان‌دهی شده برای هدف قرار دادن شهرها و غیرنظامیان پرتاب شده‌اند که این نقض آشکار قانون بین‌المللی انسانی به شمار می‌رود.

سرهنگ المالکی همچنین اظهار داشت که صنعا پایتخت یمن از سوی شبه‌نظامیان حوثی به جایگاهی برای مونتاژ، نصب و شلیک موشک‌های بالستیک به خاک سعودی تبدیل شده است.

سرهنگ المالکی توضیح داد که نیروهای مشترک ائتلاف بالاترین درجات خویشتن‌داری در تعامل با موارد نقض‌ صورت گرفته از سوی شبه نظامیان حوثی در ارتباط با کاربرد موشک‌های بالستیک، پهپادها و قایق‌های بمب‌گذاری شده هدایت شونده را اعمال می‌کند.

المالکی تاکید کرد که رهبری نیروهای مشترک ائتلاف به اجرایی کردن و اتخاذ کل تدابیر قاطعانه و سخت‌گیرانه متناسب با قانون بین‌المللی انسانی به منظور محافظت از شهروندان و مقیمان در کشورهای عضو ائتلاف از این‌گونه حملات وحشیانه، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید