یورش ارتش ملی لیبی به سوی شهر الزاویه برای آزادسازی آن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی بامداد سه‌شنبه 18 فوریه 2020 به سوی شهر الزاویه در فاصله 45 کیلومتری غرب طرابلس پایتخت این کشور یورش برد.

حمله ارتش ملی لیبی به الزاویه برای آزادسازی این شهر از دست شبه‌نظامیان مسلح و باندهای قاچاق خارج از چارچوب قانون صورت می گیرد تا از این جهت جنگجویان هم‌پیمان دولت الوفاق در طرابلس پایتخت را تحت فشار قرار دهد.

این در حالی است که ارتش ملی لیبی نیروهای نظامی کمکی بزرگی را به حومه شهر الزاویه اعزام کرده است.

در این راستا صفحه‌های طرفدار ارتش لیبی در شبکه‌های اجتماعی ویدیویی را انتشار دادند که در آن ده‌ها خودرو، ادوات و تجهیزات نظامی و سربازان را در شهر العجیلات در نزدیکی شهر الزاویه نشان می‌دهد که در حال حرکت در مسیرشان برای انجام عملیات نظامی دیگری و آغاز جبهه نبردی جدید هستند که با استقبال مردم همراه بوده است.

شایان ذکر است که ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی اخیرا عبدالله نورالدین الهمالی را به عنوان فرمانده منطقه نظامی برای آزادسازی شهر الزاویه گمارده است.

این در حالی است که شهر الزاویه تحت کنترل تعدادی از شبه‌نظامیان مسلح وابسته به دولت الوفاق است که از جمله آنها گروه‌شبه نظامی ابوعبیده الزاوی است که طرفدار سازمان القاعده است.

در این منطقه گروه‌های شبه‌ نظامی دیگری به قاچاق و تجارت سوخت مشغولند که از جمله آنها «گروه‌شبه نظامی النصر»به فرماندهی محمد کشلاف است که مواضع آن پیش از این توسط ارتش ملی لیبی مورد حمله واقع شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید