کشته شدن 21 شبه‌نظامی از جمله 2 تن از محافظان شخصی رهبر حوثی‌ها در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش منابع نظامی یمنی بیش از 18 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی روز یکشنبه 16 فوریه 2020 هنگامی که تلاش می‌کردند به مواضع نیروهای یمنی در استان الجوف در شمال شرق یمن نفوذ کنند کشته شده و چند تن دیگر زخمی شدند.

یک منبع نظامی گفت که «ارتش ملی یمن در رشته‌ کوه‌های جرشب یورش گروه هایی از عناصر شبه‌نظامی حوثی را که تلاش می‌کردند به مواضع ارتش یمن نفوذ کنند را دفع کردند. این منبع نظامی یمنی تاکید کرد که در این درگیری‌ها بیش از 18 تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی یمن این منبع نظامی همچنین افزود که « جنگنده‌های ائتلاف تعدادی از حملات هوایی دقیق و مستقیم را در جبهه‌های الغیل، المحزمات و الجرشب انجام دادند که تجمع‌های شبه‌نظامیان حوثی و مخزن‌های سلاح و ادوات جنگی آنها را هدف قرار داده و خسارت‌های جانی و مادی فراوانی را به آنها وارد کردند».

از سویی و در همین راستا 3 تن از فرماندهان شبه‌نظامیان حوثی طی درگیری‌های دو روز گذشته با ارتش یمن در استان الجوف کشته‌ شدند.

به گفته این منابع نظامی «درگیری‌های دو روز گذشته به کشته شدن ده‌ها تن از شبه‌نظامیان حوثی و از جمله برجسته‌ترین‌ آنها حسن عبدالله حنین الجرادی فرمانده حوثی و محافظ شخصی عبدالملک الحوثی رهبر شبه‌نظامیان حوثی انجامیده است».

طی این درگیری‌ها همچنین نوه امام محمد عبدالله علی حسین حمیدالدین که به عنوان محافظ شخصی رهبر حوثی‌ها نقش داشته نیز کشته شده است.

علاوه بر آن یک فرمانده نظامی ملقب به ابو طه یحیی المنهبی که از فرماندهان نظامی حوثی‌ها که در ایران آموزش دیده و فرماندهی تیپ 417 مرزبانی وابسته به شبه‌نظامیان حوثی را بر عهده داشته کشته شده است.

از سوی دیگر سرلشکر امین العکیمی استاندار الجوف یمن تاکید کرد که نیروهای ارتش ملی یمن در بسیاری از جبهه‌ها و مواضع مختلف پیروزی‌های بزرگی را بر شبه‌نظامیان حوثی محقق کرده‌اند.

استاندار الجوف گفت که نبرد ارتش ملی یمن اکنون در سطح استان صنعا همچنان ادامه دارد و نیروهای ارتش ملی نبردهای سنگینی علیه شبه‌نظامیان حوثی در رشته‌کوه‌های جنوب غرب الغیل، کوه‌های نزدیک به کوه‌های یام در حوزه استحفاضی استان صنعا و اضافه بر آن در موقعیت‌های المحزمات مشرف بر شهرستان مجزر در استان مأرب انجام می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید