حکومت افغانستان: در گفتگوهای امریکا و طالبان پیشرفت‌های چشمگیر به میان آمده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وحید عمر، مشاور رئیس جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 13 فوریه در نشست خبری در کابل گفت، در گفت‌وگوهای صلح امریکا با طالبان پیشرفت‌های چشم‌گیر به میان آمده است.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» وحید عمر تاکید کرد، مردم افغانستان خواهان پایان خشونت و آتش‌بس هستند تا مذاکرات صلح در یک فضای اعتماد صورت گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوهای امریکا و طالبان هر چه زودتر به نتیجه برسد تا پس از آن گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی آغاز شود.

از سوی دیگر، روزنامه امریکایی «نیویارک تایمز» به نقل از یک مقام ارشد امریکا چهارشنبه 12 فوریه گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده توافق صلح با طالبان را به کاهش خشونت‌ها مشروط کرده است.

این روزنامه به نقل از این مقام ارشد امریکا نوشت، توافقنامه صلح با طالبان تنها در صورتی امضا خواهد شد که طالبان تعهد خود را برای کاهش خشونت‌ها طی یک دوره آزمایشی حدود هفت روزه را در این ماه ثابت کنند.

این روزنامه در ادامه نوشت، اگر کاهش خشونت‌ها تایید شود، امریکا و طالبان توافقنامه صلح را امضا خواهند کرد و راه برای آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی باز خواهد شد.

قابل ذکر است که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه امریکا شامگاه سه‌شنبه 11 فوریه با رهبران حکومت افغانستان تلفنی صحبت کرد و از پیشرفت‌های قابل ملاحظه در خصوص کاهش پایدار خشونت که منتج به آتش بس شود، خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید