حمله موشکی به یک پایگاه آمریکایی در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بنا به اعلام رسانه‌های عراقی روز پنج‌شنبه 13 فوریه، پایگاه «کی‌ وان» در شهر کرکوک، محل استقرار نیروهای آمریکایی، مورد هدف یک فروند موشک کاتیوشا قرار گرفت.

یک منبع امنیتی عراق تاکید کرد، موشک کاتیوشا به پایگاهی مشتمل بر هنگ نیروهای آمریکائی، اصابت کرد که مقر حضور پلیس فدرال و یگان نیروهای ویژه لشکر 61 وهنگ مبارزه با تروریسم کرکوک است.

او افزود: جنگنده‌های آمریکا، علی‌رغم بدی هوا بعد از این حمله موشکی علیه پایگاه مزبور، در آسمان شهر در ارتفاع پائین به پرواز در آمدند.

این نخستین حمله به پایگاه موسوم به «k1» از 27 دسامبر گذشته است که در آن زمان، مورد اصابت شماری از موشک‌ها قرار گرفت که منجر به کشته شدن یک غیر نظامی آمریکایی شد. در پی این حادثه، واشنگتن مسئولیت این حمله را متوجه شبه نظامیان وابسته به حزب الله دانست.

چند روز بعد؛ امریکا طی حملاتی 25 تن از فرماندهان شبه‌نظامیان را به قتل رساند و بعد از گذشت چند روز دیگر، قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس را در اطراف فرودگاه بغداد در حمله‌ای پهپادی، ترور کرد.

حشدالشعبی عراق متعاقبا اعلام داشت، 5 تن از اعضای این گروه شبه نظامی، از جمله، مسئول روابط عمومی آن به همراه 2 میهمان که سوار بر دو خودروی هدف قرار گرفته بودند، کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید