حوثی‌‌ها حمله به پست‌های نظارت سازمان ملل در الحدیده را از سر گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبه‌نظامیان حوثی شامگاه یکشنبه 9 فوریه 2020 مجددا هدف قرار دادن پست‌های نظارت مشترک برآمده از کمیته استقرار مجدد را از سر گرفتند.

این پست‌های نظارت مشترک تحت نظر سازمان ملل متحد و در شهر بندری الحدیده واقع در غرب یمن فعالیت می‌کنند.

کمیته اطلاع‌رسانی نظامی نیروهای مشترک در بیانیه‌ای اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی با گلوله توپ 120 ایست نظارتی چهارم متمرکز در شهرک المنظر در نزدیکی فرودگاه الحدیده را هدف قرار دادند، که تعدادی از افسران ارتباط به شکل عجیبی از این حمله جان سالم به در برده و این حمله را نقض آشکار توافق سوئد دانستند.

بنا به اعلام کمیته اطلاع‌رسانی نظامی طی ساعت‌های گذشته و در راستای نقض‌های مکرر آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل، تک‌‌تیر‌اندازان شبه‌نظامی حوثی به شلیک گسترده به سوی محله‌های مسکونی آزاد شده در خیابان صنعا در داخل شهر الحدیده اقدام کردند.

بنا به این بیانیه شبه نظامیان حوثی در سایه سکوت سازمان ملل و ژنرال هندی اباهجیت جوها رئیس کمیته ناظران بر آتش‌بس الحدیده چندین بار نقاط نظارت مشترک مستقر در امتداد خطوط تماس در شهر الحدیده را گلوله باران کردند.

کمیته نظارت بین‌المللی تا پایان ماه اکتبر سال گذشته 5 نقطه ارتباط را برای نظارت بر روند اجرای آتش‌بس در شهر الحدیده مستقر کردند اما شبه‌نظامیان حوثی از زمان به اجرا درآمدن آتش‌بس بین‌المللی در دسامبر2018 تاکنون هیچ‌گاه به آن پایبند نبودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید