ارتش ملی لیبی شبه‌نظامیان مصراته را به بیرون شهر کشانده و در ابوقرین بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی اعلام کرد جنگنده‌های نیروی هوایی لیبی بامداد دوشنبه 10 فوریه اهدافی متحرک متعلق به شبه‌نظامیان مصراته وابسته به دولت الوفاق را در منطقه ابوقرین در جنوب مصراته بمباران کردند.

به گزارش خبرنگار العربیه از شمال آفریقا ارتش ملی لیبی در بیانیه‌ای اعلام کرد در 3 حمله هوایی سنگین و دقیق ادوات و تجهیزات و کاروان‌های نظامی متعلق به شبه‌نظامیان مصراته که از چند روز پیش از مرکز شهر به سوی مناطق زمزم، الجفره، الوشکه، الهیشه و ابوقرین در فاصله 100 کیلومتری از شهر مصراته به حرکت درآمده بودند را هدف قرار دادند.

این مناطق از یک هفته پیش به تصرف نیروهای ارتش ملی لیبی درآمده بودند.

درگیری‌های میان ارتش ملی لیبی و شبه‌نظامیان الوفاق در حومه شهر مصراته برای دومین ماه همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی‌ها حاکی از این است که این مناطق پس از طرابلس پایتخت به جبهه‌ای دیگر برای درگیری تبدیل شود.

این در حالی است که دو طرف درگیری بر پایبندی خود به توقف نبرد و آتش‌بس در پایتخت و تلاش‌های بین‌المللی برای تثبیت این آتش‌بس تاکید کردند. و به ویژه این‌که ارتش ملی لیبی پس از نزدیک شدن به شهر مصراته در کشاندن شبه‌نظامیان مصراته به بیرون شهر و نقاط درگیری در خارج از آن به طور موفقت‌آمیزی عمل کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید