هایپرلوپ سعودی در 46 دقیقه مسافت 954 کیلومتری ریاض-جده را طی می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت حمل و نقل پادشاهی عربی سعودی قراردادی با شرکت «ویرجین هایپرلوپ ون» امضاء کرد که براساس آن مطالعات اولیه برای استفاده از تکنولوژی هایپرلوپ برای حمل و نقل مسافر و کالا در سعودی صورت گیرد.

در قراردادی که میان دو طرف و در راستای اهداف وزارت حمل و نقل سعودی برای برنامه‌ریزی‌های آینده‌نگر در زمینه فناوری‌های مدرن حمل و نقل امضاء شد، انجام مطالعات علمی مشترک در زمینه دانش و تکنولوژی هایپرلوپ و دیدارهای مسئولان فنی و کارشناسان حوزه حمل و نقل دو طرف نیز درج شد. طرف سعودی می‌خواهد این فناوری جدید را به کار گرفته تا شیوه‌ها و امکانات متنوعی برای حمل و نقل مهیا کند.

صالح بن ناصر الجاسر وزیر حمل و نقل سعودی به واس، خبرگزاری رسمی این کشور گفت که این قرارداد جدیدترین گام اتخاذ شده از مجموعه همکاری‌های موسسه خیریه مسک و شورای شهرهای اقتصادی و دانشگاه علوم وفناوری ملک عبدالله است و درراستای تاکید ولی‌عهد سعودی بر اهمیت حوزه حمل و نقل در آینده اقتصادی سعودی در چشم‌انداز 2030 این کشور است.

سلطان احمد بن سلیم، رئیس هیات مدیره شرکت «ویرجین هایپرلوپ ون» نیز بر ادامه فعالیت این شرکت در زمینه ارائه فناوری‌های پیشرفته و مشارکت با وزارت حمل و نقل با هدف ایجاد تحول در حمل و نقل مسافر و کالا در سعودی تاکید کرد.

او گفت که تکنولوژی ارائه شده توسط این شرکت، سرعت فوق‌العاده، پایداری و توان انتقال تعداد زیادی از مسافران را دارد و این شرکت بیش از 400 سفر آزمایشی انجام داده و براساس نتایج به دست آمده، هایپرلوپ می‌تواند مسافت 954 كيلومتری بین ریاض و جده را در 46 دقیقه طی کند.

سلطان احمد بن سلیم تاکید که این تکنولوژی در زمینه انرژی مورد استفاده نیز بسیار کارا و به صرفه است و می‌توان انرژی مورد نیاز سامانه‌های هایپرلوپ را در منطقه از طریق نصب پنل‌های خورشیدی روی بدنه واگن‌ها تامین کرد و این موضوع می‌تواند این فناوری را به شکل ویژه‌ای برای سعودی جذاب و قابل توجه کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید