کشته شدن 3 ماهی‌گیر مصری در اثر برخورد قایق با مین‌های‌ دریایی حوثی‌ها در دریای سرخ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن بامداد جمعه 7 فوریه 2020 اعلام کرد 3 ماهیگیر مصری چهارشنبه گذشته در اثر برخورد قایق‌شان با مین‌های دریایی کارگذاشته شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی در تنگه باب المندب و دریای سرخ کشته شدند.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در بیانیه‌ای که بامداد جمعه از سوی خبرگزاری رسمی پادشاهی سعودی (واس) منتشر شده، تاکید کرد که در پی برخورد یک قایق صیادی با مین‌های دریایی کارگذاشته شده از سوی شبه‌نظامیان حوثی در تنگه باب المندب و دریای سرخ 3 ماهیگیر مصری کشته و 3 تن دیگر از این حادثه نجات یافتند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن درباره این حادثه دریایی گفت رأس ساعت 2:00 بامداد روز چهارشنبه 5 فوریه «نیروهای دریایی ائتلاف عربی به درخواست کمک در پی غرق شدن یک قایق صیادی در اثر برخورد با مین دریایی در آب‌های بین المللی دریای سرخ واکنش نشان دادند».

سرهنگ المالکی همچنین توضیح داد که « این قایق صیادی حامل 6 ماهی‌گیر مصری بوده که 3 تن از آنها نجات داده شدند و 3 تن دیگر در این انفجار به شهادت رسیدند».

سرهنگ المالکی تبیین کرد که « ادامه اقدام شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در کارگذاشتن مین‌های دریایی تهدیدی حقیقی علیه دریانوردی و تجارت جهانی در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ است».

المالکی همچنین بر «ادامه تلاش‌های ائتلاف عربی برای از میان برداشتن تهدیدهای دریایی و خطر مین‌های دریایی کارگذاشته شده شبه‌نظامیان حوثی در تنگه باب المندب و جنوب دریای سرخ که تاکنون 137 عدد از آنها کشف و منهدم شده است، تاکید کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید