کشته شدن قاسم الریمی رهبر گروه القاعده یمن در حمله پهپاد آمریکایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به منابع شبکه‌های «العربیه» و«الحدث» یک پهپاد که گمان می‌رود آمریکایی باشد شامگاه جمعه 31 ژانویه 2020 یک دستگاه منزل مسکونی در شهرستان «وادعی عبیده» در شرق شهر مأرب یمن را بمباران کرد که قاسم الریمی رهبر گروه القاعده یمن در آن سکونت داشت.

بنا به منابع محلی این منزل از یک هفته پیش از سوی عناصر القاعده اجاره شده است.

این منابع تاکید کردند که قاسم الریمی رهبر گروه «القاعده در جزیره العرب» در این حمله هوایی کشته شده است.

از سویی برخی منابع در استان مأرب اعلام کردند که منزل مسکونی هدف قرار گرفته در حمله پهپادی عملا از سوی عناصری از گروه القاعده اجاره گرفته شده اما هنوز مشخص نشده که قاسم الریمی بین اشخاص هدف قرار گرفته است.

قاسم الریمی کیست؟

قاسم عبده محمد أبکر یا قاسم الریمی یا قاسم الرامی ملقب به ابوهریره الصنعانی از چهره‌های برجسته و مشهور در گروه القاعده در جزیره العرب است و به دلیل نقش داشتن در فعالیت‌های «تروریستی» در رأس افراد تحت پیگرد در سطح عربی و بین‌المللی است.

الریمی در 16 ژوئن 2015 و به جانشینی از ناصر الوحیشی که در حمله یک پهپاد در شهر المکلا مرکز استان حضرموت در شرق یمن کشته شده به عنوان رهبر جدید القاعده در جزیره العرب تعیین شد.

وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در 18 اکتبر 2018 میزان جایزه مالی برای هر گونه اطلاعاتی که منجر به بازداشت الریمی شود را از 5 میلیون دلار به 10 میلیون دلار افزایش داده بود.

واشینگتن در ماه مه 2010 نام الریمی را در لیست افراد و سازمان های تروریستی قرار داده و تمامی حساب‌های بانکی‌اش در داخل ایالات متحده آمریکا را مسدود اعلام کرد بود.

قاسم الریمی در طرح‌ریزی تعدادی از عملیات‌های «تروریستی» و از جمله منفجر کردن ناوشکن آمریکایی «یو اس اس کول»، نظارت بر «کمین وادی دوعن»، نظارت بر«انفجار شبام» و دیگر حملات تروریستی نقش داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید