هک کردن ‌سایت وزارت بهداشت مصر و نشر پرچم ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هکرهایی روز شنبه یکم فوریه 2020 با هک کردن وب‌سایت وزارت بهداشت مصر تصویری با پرچم ایران را در آن منتشر کردند که نشان می‌دهد وب‌سایت وزارت بهداشت مصر از سوی هکرها به کنترل درآمده است.

به گزارش العربیه تصویر منتشر شده از سوی هکرها از روی صفحه اصلی وب‌سایت وزارت بهداشت مصر برداشته شد اما این وب‌سایت همچنان از دست ‌رس خارج است.

رسانه‌های مصری پیشتر اعلام کرده بودند که وزارت بهداشت مصر در تلاش است تا وب‌سایت این وزارتخانه را پس از این‌که از سوی هکرها از دسترس خارج شد در اسرع وقت، آن را بار دیگر فعال کند.

وزارت خزانه ایالات متحده آمریکا در فوریه 2018 به اتهام انجام حملات سایبری علیه آمریکا، اروپا و هک کردن سامانه‌های کامپیوتری و به سرقت بردن اطلاعات، تحریم‌هایی را علیه 9 تن از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران ایران و شرکت‌های موسسه «مبنا» وابسته به سپاه اعمال کرد.

دفتر تحقیقات فدرال آمریکا گفت که قربانیان این گروه (هکرهای ایرانی) شامل نزدیک به 144 دانشگاه آمریکایی، 176 دانشگاه خارجی در 21 کشور جهان و 2 سازمان‌ غیر دولتی بین‌المللی و 5 تن از اعضای آژانس‌های فدرال و دولتی در ایالات متحده آمریکا و 11 شرکت خصوصی خارجی هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید