اردوغان: سربازانم را از لیبی خارج نمی‌کنم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه روز جمعه 31 ژانویه 2020 در سخنرانی در حضور مقامات حزب توسعه و عدالت در آنکارا تاکید کرد که نیروهای نظامی کشورش از لیبی خارج نخواهند شد.

اردوغان با طرح این ادعا که «نیروهای نظامی ترکیه به خواست دولت قانونی لیبی به این کشور رفته‌اند و تا زمان به ثبات رسیدن این کشور در آنجا خواهند ماند»، گفت که سربازانش را از لیبی خارج نمی‌کند.

او پیش از این بارها گفته بود که از دولت وفاق به ریاست فایز السراج در مقابل ارتش ملی لیبی، حمایت خواهد کرد.

رئیس‌‎جمهوری ترکیه به اعزام نیروهای نظامی به پایتخت لیبی برای حمایت از دولت وفاق اذعان کرد و مدعی شد که این موضوع در چارچوب مشورت‌های نظامی صورت گرفت. این در حالی است که گزارش‌های متعددی درباره رسیدن نیروهای ترکیه و سوریه به طرابلس منتشر شد.

روز چهارشنبه منابع العربیه گزارش کردند که سربازان ارتش ترکیه در بندر طرابلس پیاده شدند. این سربازان با دو نبردناو ترک و به همراه یک کشتی تدارکاتی به لیبی اعزام شدند تا در جنگ داخلی این کشور، در کنار دولت وفاق در طرابلس ایستاده و از آزادسازی این شهر به دست ارتش ملی لیبی جلوگیری کنند.

دولت ترکیه و دولت وفاق لیبی روز 27 نوامبر 2019 توافقنامه‌ای در شهر استانبول و در حضور اردوغان والسراج امضاء کردند که براساس آن مرزهای دریایی دو کشور مشخص شده و ترکیه را به همکاری نظامی-امنیتی با دولت طرابلس متعهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید