تاکید سعودی بر حمایت از تلاش‌ها جهت ایجاد راه حلی عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه‌شنبه 28 ژانویه 2020 بر حمایت از تمامی تلاش‌هایی که به منظور دست‌یابی به راه حلی عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین انجام می‌شود، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی در بیانیه‌ای اعلام داشت، این پادشاهی تاکید کرد از تلاش‌های دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا برای پیشبرد طرح صلح میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی قدردانی می‌کند.

پادشاهی سعودی دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به انجام مذاکرات مستقیم صلح تحت نظارت واشینگتن تشویق کرد.

در این بیانیه‌ آمده است: «وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی از اعلام طرح صلح ارائه شده از سوی دولت آمریکا تحت عنوان چشم‌انداز صلح، شکوفایی و آینده‌‌ای درخشان‌تر، مطلع شده و در سایه آنچه اعلام شده این پادشاهی مجددا بر حمایتش از تمامی تلاش‌ها برای رسیدن به راه حلی عادلانه و فراگیر برای مسأله فلسطین تاکید می‌کند».

وزارت خارجه سعودی یادآور شد که این پادشاهی از زمان ملک عبدالعزیز بن عبدالرحمن آل سعود و تا دوره خادم الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود «تلاش‌های بزرگ و پیشگامی را در یاری‌رسانی به ملت برادر فلسطین و ایستادن در کنار آن در تمامی محافل بین‌المللی برای دستیابی به حقوق قانونی‌اش مبذول داشته است، و از جمله آن تلاش‌ها ارائه طرح صلح عربی سال2002 است، و این طرح صلح پیشنهادی - به وضوح - تاکید می‌کند که راه حل نظامی صلح یا امنیت را برای هیچ‌کدام از طرف‌ها محقق نخواهد کرد و صلح عادلانه و فراگیر گزینه‌ای استراتژیک است».

این بیانیه افزود: «پادشاهی عربی سعودی از تلاش‌هایی که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا برای پیشبرد طرح فراگیر صلح میان دو طرف فلسطینی و اسرائیلی انجام می‌دهد قدردانی کرده و دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به انجام مذاکرات مستقیم صلح تحت نظارت واشینگتن تشویق می‌کند».

پادشاهی عربی سعودی همچنین خواستار آن شد تا «به هر گونه اختلافاتی درباره هر یک از جنبه‌های طرح از طریق انجام مذاکرات جهت پیشبرد روند صلح و رسیدن به توافقی که حقوق قانونی ملت برادر فلسطین را محقق کند، رسیدگی شود».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه طرح خود برای برقراری صلح در خاورمیانه بر پایه «راه حل دو کشور» را اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید