لبنان...درگیری معترضان با نیروهای امنیتی 27 زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه و الحدث روز دوشنبه 27 ژانویه 2020 گزارش داد که درگیری میان نیروهای امنیتی لبنان و معترضین در نزدیکی پارلمان این کشور در بیروت به زخمی شدن 27 تن منجر گردید.

صلیب سرخ لبنان با تایید خبر درگیری در توییتر خود نوشت درگیری‌ها به زخمی شدن دست کم 27 نفر منجر شده است.

در حالی که پارلمان لبنان جلسه‌ای بحث درباره بودجه عمومی سال 2020 را آغاز کرده بود، تظاهرکنندگان معترض با مسدود کردن جاده نزدیک پارلمان، به سنگ‌پرانی به سوی نیروهای امنیتی اقدام کردند.

بوجه سال 2020 از سوی نمایندگان پارلمان لبنان در حالی مورد مناقشه و بررسی قرار می‌گیرد که این کشور با یک بحران عمیق مالی روبرو است.

پیش از این رسانه‌های محلی گزارش داده بودند که مشکلی بین نیروهای امنیتی لبنان و معترضینی که حصار سیم خاردار را از مجاورت پارلمان کنار زده و تلاش کردند که به سوی پارلمان حرکت کردند تا به گفته آنان بتوانند جلوی پارلمان اعتراض کنند.

پیشتر نیروهای امنیت داخلی لبنان در توییتری از افراد شرکت کننده در تظاهرات خواسته بودند تا مسالمت‌آمیز بودن تظاهرات را حفظ کنند و از محوطه سیم خاردار دوری کنند و برای امنیت خودشان سعی نکنند آن را بردارند.

شماری از تظاهرکنندگان سعی کردند از عبور خودروی یکی از نمایندگان از در ورودی بازارهای بیروت جلوگیری کنند. برخی از مردم بر روی زمین دراز کشیدند تا مانع آن شوند اما ارتش جلوی اقدامات این افراد را گرفت و با باز کردن راه، عبور کاروان نماینده پارلمان را میسر کرد.

طبق این گزارش پس از نزدیک شدن تظاهرکنندگان به محو.طه پارلمان و تلاش آنها برای برداشتن سیم‌خادار محوطه درگیری با نیروهای امنیتی آغاز شد که این درگیری به زخمی شدن 28 نفر منجر گردید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید