جنگنده‌های ائتلاف 10 بار مواضع حوثی را بمباران کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن روز چهارشنبه 22 ژانویه 2020 با حمایت جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن، به پیروی در جبهه غربی منطقه «نهم» در شرق صنعاء ادامه داده و این عملیات ده‌ها کشته و زخمی در میان پیکارجویان حوثی بر جای گذاشت.

جنگنده‌های ائتلاف 10 بار مواضع پیکارجویان حوثی و پادگان‌هایشان در منطقه نهم را بمباران کردند و گزارش‌هایی درباره کشته شدن تعدادی از حوثی‌ها در این عملیات نیز منتشر شد.

سرلشکر ستاد محسن الخبی، فرمانده منطقه هفتم نظامی در ارتش ملی یمن روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتش پیروزهایی‎ در کوه‌های منطقه نهم به دست آورده است.

به گزارش مرکز رسانه‌ای نیروهای مسلح یمن، سرلشکر الخبی در اشاره به کشته شدن تعداد چشمگیری از فرماندهان پیکارجویان حوثی در روزهای گذشته و اسیر شدن ده‌ها تن دیگر و همچین تسلیم شدن تعدادی از حوثی‌ها گفت: «دشمن شکست خورده و روحیه‌اش زیر صفر است.»

او افزود: «اجساد بسیاری از حوثی‌ها هنوز در کوه‌ها و دره‌ها روی زمین مانده است.»

سرلشکر الخبی تاکید کرد که در سوی مقابل، روحیه نیروهای ارتش ملی در جبهه‌های نهم و به ویژه پس از پیروزی‌های اخیر، بسیار خوب است.

فرمانده منطقه هفتم نظامی در ارتش ملی یمن همچنین از «رهبری نظامی و سیاسی و رهبری ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن برای کمک‌هایشان شامل حمایت و پشتیبانی نیروهای ارتش ملی در جبهه‌های مختلف» تشکر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید