کشته شدن شماری از حوثی‌ها همزمان با پیروزی‌های ارتش ملی یمن در شرق صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی یمن شامگاه دوشنبه 20 ژانویه 2020 اعلام کرد پیروزی‌های بزرگی را در جبهه شهرستان نهم در شرق صنعا پایتخت محقق کرده است.

ارتش ملی یمن همچنین اعلام کرد که دهها تن از شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی طی این درگیری‌ها کشته و زخمی شدند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که «ارتش ملی توانست رشته‌کوهی را در میمنه جبهه شهرستان نهم در شرق صنعا پایتخت آزاد کند که پیش از این تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی‌ بوده است.

این مرکز اطلاع‌رسانی افزود که نیروهای ارتش به پیشروی‌های خود ادامه داده و علاوه بر آن باعث فرار شبه نظامیان حوثی و فروپاشی خطوط دفاعی آنها شده‌اند.

این مرکز همچنین با انتشار ویدیوئی بخشی از درگیری‌های نیروهای ارتش با شبه‌نظامیان حوثی در جبهه شهرستان نهم را به نمایش گذاشت.

شایان ذکر است نیروهای ارتش ملی یمن شامگاه یکشنبه اعلام کردند 13 شبه‌نظامی حوثی از جمله یکی از فرماندهان اين گروه در درگیری‌های جبهه شهرستان «نَهَم» در شرق صنعا پایتخت یمن کشته شدند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای مختصر اعلام کرد ارتش ملی یمن شامگاه یکشنبه عملیات موفقیت‌آمیزی را علیه شبه‌نظامیان حوثی در منطقه حریب در جبهه نهم انجام داد.

در این بیانیه توضیح داد شده که 13شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی از جمله «ابوثابت الهاشمی» که یکی از فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامیان حوثی است، کشته شدند و تعداد زیادی از صحنه درگیری‌ها متواری شدند.

ارتش ملی یمن در روز‌های گذشته با پشتیبانی ائتلاف حمایت از دولت قانونی حملات گسترده‌ای را علیه مواضع تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در غرب منطقه ضبوعه و غرب رشته کوه‌های «البیاض» در شهرستان «نَهَم» انجام داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از حوثی‌ها شده است.

حملات پی در پی نیروهای ارتش یمن در جبهه نهن در شرق صنعا پایتخت به فروپاشی خطوط دفاعی شبه‌نظامیان حوثی انجامیده و باعث کشته و زخمی شدن شماری از آنها و متواری شدن برخی دیگر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید