آیت‌الله سیستانی از ادامه تظاهرات در عراق حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

آیت‌الله سید علی سیستانی دوشنبه 20 ژانویه در دیدار با هیئتی از معترضان عراقی بر ادامه تظاهرات‌ در این کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، به نقل از دفتر آیت‌الله سید علی سیستانی، هیئتی از تظاهرکنندگان عراقی برای دیدار با سیستانی آمدند، آیت‌الله سیستانی به تظاهرکنندگان عراقی گفت: «به منظور فشار بر فاسدان و سرکشان به تظاهرات خود ادامه دهید».

آیت‌الله سیستانی در حمایت از تداوم تظاهرات همزمان با پایان ضرب الاجل تعیین شده از سوی بخش هماهنگی‌ها در بغداد و استان‌ها برای تشکیل دولت، بر تداوم تظاهرات مسالمت‌آمیز در صورت عدم پاسخگویی طبقه سیاسی به خواسته‌های تظاهرکنندگان تاکید کرد.

سیستانی گفته است، شهروندان هرگز قبل از این به این شکل برای درخواست اصلاحات دست به تظاهرات نزده بودند و چون هیچ راهی برای رهایی از فساد نیافتند این گونه عمل کردند.

این در حالی است که آیت‌الله سیستانی هیچ مقام سیاسی و رهبر حزب یا نماینده‌ای را برای عیادت به حضور نطلیبده و از دولت در زمان انتقال به بیمارستان هیچ کمکی را درخواست نکرد. دفتر آیت‌الله علی سیستانی، مرجع شیعيان عراق، روز پنج‌شنبه 16 ژانویه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد، استخوان ران آقای سیستانی در اثر پیچ‌خوردگی پای چپ، دچار شکستگی شد و برای انجام عمل جراحی به بیمارستان منتقل شد.

براساس این اطلاعیه، آیت‌الله سیستانی توسط یک تیم از پزشکان عراقی تحت عمل جراحی قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید