کشته شدن 13 تن از جمله یکی از فرماندهان حوثی در شرق صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای ارتش ملی یمن شامگاه یکشنبه 19 ژانویه 2020 اعلام کردند 13 شبه‌نظامی حوثی از جمله یکی از فرماندهان اين گروه در درگیری‌های جبهه شهرستان «نَهَم» در شرق صنعا پایتخت یمن کشته شدند.

مرکز اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای مختصر اعلام کرد ارتش ملی یمن شامگاه یکشنبه عملیات موفقیت‌آمیزی را علیه شبه‌نظامیان حوثی در منطقه حریب در جبهه نهم انجام داد.

در این بیانیه توضیح داد شده که 13شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی از جمله «ابوثابت الهاشمی» که یکی از فرماندهان گروه‌های شبه‌نظامیان حوثی است، کشته شدند و تعداد زیادی از صحنه درگیری‌ها متواری شدند.

ارتش ملی یمن در دو روز گذشته با پشتیبانی ائتلاف حمایت از دولت قانونی حمله گسترده‌ای را علیه مواضع تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در غرب منطقه ضبوعه و غرب رشته کوه‌های «البیاض» در شهرستان «نَهَم» انجام داد که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از حوثی‌ها شده است.

در همبن حال سرلشکر «صغیر بن عزیز» فرمانده عملیات مشترک به پیروزی‌های ارتش ملی یمن در جبهه شهرستان «نَهَم» را مورد تحسین قرار داد.

بن عزیر روز شنبه طی ریاست خود بر نشست فرماندهان علمیات مشترک ادامه نبرد علیه کودتاگران حوثی در جبهه‌های مختلف را مورد تایید قرار داد.

او افزود: «عملیات‌های نظامی طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده تا آزادی کامل یمن، بازپسگیری دولت این کشور و رهایی مردم یمن از ظلم و ستم حوثی‌ها ادامه خواهد یافت».

فرمانده عملیات مشترک نقش ائتلاف عربی و حمایت‌های مستمر آن را با ارزش توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید