دیده‌بان حقوق بشر سوریه: 18 کشته در بمباران‌های رژیم اسد و روسیه در حلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیده‌بان حقوق بشر سوریه، روز شنبه 18 ژانویه گزارش داد در نتیجه حملات هوایی روسیه و حملات زمینی قوای رژیم اسد به حومه غربی حلب، 18 تن از عناصر گروه‌های سوری کشته و 15 نفر دیگر زخمی شده ونیروهای رژیم همچنان شهرهای حومه غربی را زیر آتش توپخانه و موشک باران خود گرفته ومناطق خان العسل ، الراشیدین ،مرکز تحقیقات علمی و کفرناها را هدف قرار می دهند.

در همین راستا هواپیماهای جنگی روسیه حملات فشرده‌ای را در منطقه «کاهش تنش» انجام داده و مناطق خان العسل، كفرناها، عینجاره، اتحادیه برق در حومه غربی حلب، شهر معره النعمان و محورهای جنگی در حومه شرقی ادلب را زیرآتش گرفتند.

به گزارش مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه، شمار یورش‌ها به 51 مورد افزایش یافته که مناطقی در عویجل، کفرناها، آتارب و اطراف آن، عینجاره، قاسمیه، کفرحلب، داره عزه، سالوم، کماری و کفرنوران را هدف گرفته شده اند.

به گفته این مرکز، گروه‌های مسلح سوریه پس از درگیری‌های شدید، توانستند روستاهای تل مصیطف و تل خطره در حومه ادلب را به کنترل خود در آورند.

این در حالی است که عملیات نظامی در حومه ادلب به فرماندهی افسران روسی ادامه داشته و تلفات انسانی زیادی میان نیروهای رژیم و شبه نظامیان وفادار به آن از یک طرف و گروه‌های مسلح سوریه از طرف دیگر به بار آمده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید