هشدار ائتلاف الفتح درباره اقدام آمریکا در به تاخیر انداختن خروج نیروهایش از عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف الفتح عراق به رهبری هادی العامری شامگاه دوشنبه 13 ژانویه 2020 درباره هر گونه اقدام ایالات متحده آمریکا مبنی بر به تاخیر انداختن خروج نیروهایش از عراق هشدار داد.

بنا به گزارش خبرگزاری رسمی عراق، منابعی در «ائتلاف الفتح» یا حزب موسوم به اتحاد الفتح که متشکل از گروه‌های بسیج، مجلس اعلای اسلامی عراق و برخی احزاب سیاسی عراق به فرماندهی هادی العامری است، شامگاه دوشنبه تهدید کردند هر گونه اقدام آمریکا در به تاخیر انداختن خروج نیروهایش از منطقه به تنش‌های مردمی و رویارویی‌‌های نظامی خواهد انجامید.

حزب اتحاد الفتح از اولین گروه‌های شبه‌نظامی عراقی است که فراخوان اتخاذ تصمیمی فوری برای اخراج نیروهای بیگانه از خاک عراق را مطرح کرده بود.

این ائتلاف حضور نیروهای آمریکا در عراق را به مانند خنجری توصیف کرد که در خاصره وطن فرو برده شده است.

حزب اتحاد الفتح همچنین پس از تصمیم اخیر پارلمان از دولت عراق خواست تا تمامی تدابیر لازم برای پایان دادن به حضور نیروهای بیگانه در عراق را اتخاذ کند.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شامگاه دوشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که ایالات متحده با رهبران عراقی درباره «تعیین مکان مناسب‌تر» برای استقرار نیروهای آمریکایی در این کشور همکاری خواهد کرد.

این در حالی است که دولت عراق هفته گذشته از نیروهای خارجی مستقر در عراق خواست تا برای خروج از این کشور آماده شوند.

مایک پمپئو با حضور در نهاد هوور در کالیفورنیا افزود: «در نهایت به راه حلی برای ادامه استقرار نیروهایمان در عراق خواهیم رسید و با رهبران منتخب در عراق برای تعیین مکان مناسبی برای این منظر همکاری خواهیم کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید