ارتش ملی لیبی: برای تحقق پیروزی آماده و مصمم هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی سه‌شنبه 14 ژانویه 2020 در پی عدم توافق میان طرف‌های لیبی در مسکو برای ایجاد آتش بس در لیبی اعلام کرد که برای تحقق پیروزی آماده و مصمم است.

این در حالی است که خبرنگار «العربیه» و «الحدث» گزارش داد ژنرال خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی و هیأت همراه او بدون امضای توافق آتش‌بس در لیبی، مسکو را به مقصد بنغازی ترک کردند.

همزمان با این تحول درگیری‌ها در منطقه صلاح‌الدین در جنوب طرابلس پایتخت لیبی از سر گرفته شد.

سیرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه پیش‌تر اعلام کرده بود که خلیفه حفتر امضای سند ادامه آتش‌بس را به تعویق انداخت.

از سویی مولود چاووش اغلو وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که ژنرال حفتر برای امضای این سند تا صبح روز سه‌شنبه مهلت خواسته بود.

یک منبع نظامی در فرماندهی کل ارتش لیبی به «العربیه.‌نت» گفت که حفتر شرط منحل کردن گروه‌های شبه‌نظامی و تحویل اسلحه ‌آنها قبل از امضای سند توافق آتش‌بس را مطرح خواهد کرد.

این آتش بس قرار بود میان نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که از ماهها پیش نبرد سرنوشت‌سازی را برای آزادسازی طرابلس آغاز کرده‌اند و نیز نیروهای دولت الوفاق لیبی به رهبری فایز السراج با میانجی‌گری روسیه در مسکو به امضا برسد.

همزمان با به بن‌بست رسیدن رایزنی‌ها میان طرف‌های لیبی درباره آتش‌بس، ارتش لیبی بامداد سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهایش در مواضع خود باقی‌مانده و از طرابلس خارج نمی‌شوند.

ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر تاکید کرد برای تحقق پیروزی همچنان آماده و مصمم است.

ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده ارتش لیبی و فایز السراج، رئیس دولت وفاق روز دوشنبه به موسکو رفتند تا درباره آتش‌بس گفتگو کنند.

در مسکو اما دولت وفاق به رهبری فایز السراج از دیدار با خلیفه حفتر سرباز زده و اعلام کرد که حاضر به دیدار با خلیفه حفتر نیست و تنها می‌خواهد با روس‌ها و ترک‌ها مذاکره کند.

در این راستا شبکه «الأحرار» لیبی که به فایز السراج نزدیک است، در صفحه توئیتر خود به نقل از خالد المشری، رئیس شورای عالی دولت وفاق، اعلام کرد: «با هر گونه دیداری با حفتر مخالفت کردیم. تحت هیچ شرایطی با او دیدار نمی‌کنیم و مذاکرات ما با دوستان روس و ترک‌مان خواهد بود.»

از طرفی ژنرال حفتر و در پی به بن‌بست رسیدن رایزنی‌ها سه‌شنبه مسکو را به مقصد بنغازی ترک کرد و به دنبال این تحولات درگیری‌های نظامی در طرابلس پایتخت لیبی مجددا آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید