سلطان هیثم بن طارق آل سعید به عنوان سلطان جدید عمان سوگند یاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

روزنامه «الوطن» عمان در شبکه توئيتر اعلام کرد هیثم بن طارق آل سعید صبح امروز شنبه 11 ژانویه پس از مرگ سلطان قابوس به عنوان سلطان جدید عمان سوگند قانون اساسی یاد کرد.

این روزنامه نوشت بنا به نظام اساسی حکومتی سلطنت عمان و طی جلسه فوق العاده‌ای که در مجلس عمان در مقر آن در بستان برگزار شد هیثم بن طارق آل سعید به عنوان سلطان جدید عمان سوگند یاد کرد.

رسانه‌های محلی به نقل از سلطان هیثم بن طارق خبر دادند وی تاکید دارد، منش والای سلطان قابوس بن سعید در توسعه و پیشرفت سلطان نشین عمان را پی خواهد گرفت.

گفتنی است، سلطان جدید عمان، پسر عموی سلطان قابوس از سال 2002 تاکنون مقام وزیر فرهنگ و میراث ملی را به عهده داشته و همچنین در سال‌های 1986 تا 2002 عهده دارمناصب متعددی در وزارت امور خارجه بوده است.

سلطان قابوس بن سعید در سحرگاه شنبه 11 ژانویه درگذشت و دربار سلطنتی عمان ضمن ابراز تسلیت، سه روز عزای عمومی را اعلام کرد که به موجب آن بخشهای دولتی و خصوصی به مدت سه روز تعطیل شد و پرچم سلطنت نشین به مدت چهل روز به حالت نیمه افراشته خواهد بود.

شورای دفاع عمان نیز طی جلسه ای علنی ، از شورای خانواده سلطنتی خواست ، معین کند که حاکمیت بعد از درگذشت سلطان قابوس ، باید به چه کسی انتقال یابد کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید