شماری زخمی همزمان با از سرگیری تظاهرات مردمی در کربلا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در درگیری‌های شامگاه پنج‌شنبه 9 ژانویه میان تظاهرکنندگان و نیروهای امنیتی در میدان التربیه در مرکز شهر کربلای عراق شماری از معترضان زخمی شدند.

این درگیری‌ها زمانی آغاز شد که نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تظاهرکنندگان معترض دست به خشونت زده و اقدام به شلیک تیر جنگی و گاز اشک‌آور کردند که منجر به زخمی شدن تعدادی از معترضان شد.

این تظاهرات همزمان با آن آغاز شد که فعالان عراقی فراخوانی را برای برگزاری تظاهراتی میلیونی در ظهر روز جمعه در میدان التحریر داده بودند.

قرار است این تظاهرات با هدف تاکید بر ضرورت تحقق خواسته‌های مردم، ادامه فشارها علیه رژیم سیاسی عراق و تحقق مطالبات مردمی برای دور ساختن عراق از تنش‌های خارجی، و همچنین اعمال محدودیت بر اوضاع نابسامان حمل سلاح و مقابله با گروه‌های مسلح و شبه‌نظامی ادامه یابد.

پیش از این نیز درگیری‌هایی میان نیروهای ضد شورش عراق و تعدادی از تظاهرکنندگان در شهرک البلدیه در وسط شهر کربلا در جنوب عراق به وقوع پیوست، این در حالی است که نیروهای امنیتی با استفاده از بمب‌های گاز اشک‌آور تلاش کردند معترضان را متفرق کنند.

تظاهرات ماه‌های اخیر عراق که با هدف مبارزه با فساد، مطالبه بهبود اوضاع معیشتی و حد گذاشتن برای نفوذ ایران در این کشور ادامه یافته است، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق مجبور به استعفا کرد و تاکنون تمامی تلاش‌ها برای تشکیل دولتی جدید در عراق ناکام مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید