مایک پنس: ایران از شبه‌نظامیان خود خواست تا به اهداف آمریکایی حمله نکنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پنس معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 9 ژانویه 2020 اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا اطلاعات را دریافت کرده که ایران از شبه‌نظامیان وابسته به خودش خواسته تا به اهداف آمریکایی حمله نکنند.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا شامگاه چهارشنبه به وقت محلی در گفتگو با شبکه تلویزیونی «سی بی اس نیوز» آمریکا گفت کشورش به اطلاعات طبقه‌بندی شده و امیدوار کننده‌ای دست یافته با این مفاد که ایران در پیام‌هایی به گروه‌های شبه نظامی وابسته به خود از آنها خواسته تا علیه اهداف آمریکایی اقدام نکنند.

ایران در این پیام‌ها از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته خواسته تا علیه اهداف آمریکایی اقدام نکننند.

معاون رئیس جموری آمریکا اعلام کرد که با کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در حمله هوایی ایالات متحده به اهدافی در اطراف فرودگاه بغداد، آمریکا اکنون بیش از هر زمانی امن است.

مایک پنس افزود که از بدترین اقدامات وحشتناکی که قاسم سلیمانی مرتکب شده طرح‌ریزی او در سال 2011 برای ترور عادل الجبیر سفیر پیشین پادشاهی عربی سعودی در ایالات متحده است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت سلیمانی در سازماندهی و حمایت از حملات موشکی که دهها تن از مردم منطقه و فرودگاههای غیرنظامی در سعودی را هدف قرار داده، دست داشته بود.

مایک پنس همچنین قاسم سلیمانی را «فردی شرور و قاتل هزاران تن از آمریکایی‌ها» معرفی و او را متهم کرد که « به 10 تن از 12 عنصر تروریستی که حملات تروریستی 11 سپتامبر را در ایالات متحده آمریکا مرتکب شده‌اند، کمک کرده است».

در واکنش به اظهارات معاون رئیس جمهوری آمریکا درباره قاسم سلیمانی اما بعضی اشاره کردند که 19 تروریست حملات 11 سپتامبر را مرتکب شده‌‌اند و نه 12 تن آن طور که مایک پنس می‌گوید.

کاتی والدمان دبیر رسانه‌ای پنس اما در این‌باره توضیح داد که اشاره معاون رئیس جمهوری آمریکا به 12 تن از ربایندگان از میان 19 عنصری است که با هدف انجام حملات تروریستی 11 سپتامبر از مرز افغانستان گذشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید