شرکت نفتی پتروبراس برزیل عبور نفتکش‌هایش از تنگه هرمز را به حالت تعلیق درآورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شرکت نفتی دولتی «پتروبراس» برزیل اعلام کرد در پی تنش‌ها میان ایران و آمریکا، عبور و مرور نفتکش‌هایش از تنگه هرمز را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق در می‌آورد.

پتروبراس اعلام کرد تصمیمش برای متوقف کردن حرکت نفتکش‌هایش در تنگه هرمز، تاثیری بر بازار توزیع سوخت در برزیل نخواهد داشت.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که پس ارزیابی مشترک با نیروی دریایی برزیل، شرکت پتروبراس تصمیم به متوقف کردن عبور نفتکش‌هایش در شرایط حاضر از تنگه هرمز گرفت.

تنگه هرمز محل عبور حدود یک سوم نفت جهان است و بین ایران عمان، امارات قرار گرفته است.

پتروبراس اعلام کرد که روند تحولات در مسیر نفتکش‌هایش را به طور مستمر بررسی و ارزیابی می‌کند و تاکید کرد که تصمیمش در توقف حرکت نفتکش‌ها هیچ تاثیری بر وارادت سوخت برزیل نخواهد داشت.

پتروبراس پس از آن این تصمیم را اتخاذ کرد که روز چهارشنبه ایران به دو پایگاه نیروهای آمریکایی در عراق حمله موشکی کرد. این حمله برای گرفتن انتقام کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران صورت گرفت.

دولت برزیل پس از کشته شدن قاسم سلیمانی اعلام کرد که از موضع دونالد ترامپ در «مبارزه با تروریسم» حمایت می‌کند. این اظهارات رئیس‌جمهوری برزیل واکنش ایران را در پی داشت و سبب احضار کاردار برزیل در تهران شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید