تاکید وزیر خارجه سعودی بر حمایت ریاض از برقراری امنیت و ثبات در عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه چهارشنبه 8 ژانویه 2020 اعلام کرد عراق به عنوان کشوری عربی و برادر بیش از هر زمانی به وحدت میان احاد مردم و حکمت‌ورزی نیاز دارد تا از خطر جنگ دور شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) فیصل بن فرحان وزیر خارجه سعودی در توئیتی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت عراق بیش از هر زمانی به همبستگی میان مردم این کشور و حکمت و خردورزی نیاز دارد تا از خطر جنگ دور شده و به میدان جنگی تبدیل نشود که خود بیشترین زیان‌های ناشی از جنح را متحمل شود.

وزیر خارجه سعودی همچنین بر ایستادگی همواره کشورش همراه با تلاش‌هایی تاکید کرد که هدف برقراری امنیت و ثبات در عراق و توانمند ساختن این کشور برای تحقق آرمانهای مردمش را دنبال می‌کنند.

شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی نیز در این رابطه تاکید کرد که رهبری و مردم پادشاهی عربی سعودی همواره در کنار کشور برادر عراق و مردم عزیز آن ایستاده و همه تلاش‌های خود را برای دور ساختن آن از خطر وقوع جنگ و تنش با طرف‌های خارجی به کار خواهند گرفت تا مردم عراق درد و رنج‌ گذشته را پشت سر گذاشته و در ثبات، امنیت، رفاه و آسایش زندگی کنند.

شاهزاده خالد بن سلمان همچنین در توئیتی بر شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت:« هر دوستدار عراق امروز می‌خواهد که این کشور از اضطراب‌ها‌ و تنش‌ها و هر آن‌چه بر امنیت و ثبات آن تاثیر منفی بگذارد، دور شود».

شاهزاده خالد بن سلمان در ادامه گفت هر دوستدار عراق می‌خواهد که مردم این کشور همت گماشته تا این کشور نقش خود را به طور شایسته‌ای در میان کشورهای عربی و متناسب با امکانات و نیروهای خدادادی‌اش، بازیابد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید