گفت‌وگوی شاهزاده خالد بن سلمان و مایک پمپئو درباره راهکارهای حفظ امنیت و صلح

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد بن سلمان آل سعود جانشین وزیر دفاع پادشاهی سعودی شامگاه دوشنبه 6 ژانویه 2020 در گفت‌وگو با مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در واشینگتن راهکارهای ممکن به منظور حفظ امنیت، صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، شاهزاده خالد بن سلمان ضمن ابراز خشنودی از دیدارش با وزیر خارجه آمریکا در سلسله توئیت‌هایی بر شبکه «توئیتر» نوشت که در دیدار با پمپئو دو طرف تحولات اوضاع در منطقه را مورد بررسی قرار دادند.

شاهزاده سعودی در دیدار با وزارت خارجه آمریکا همچنین راهکارهای ممکن برای حفظ امنیت، صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار داد.

از سویی، پمپئو ضمن استقبال از شاهزاده خالد بن سلمان بر اهمیت روابط میان دو کشور برای مقابله با رفتار ایران که بر هم زننده ثبات در منطقه است، تاکید کرد.

او پس از استقبال از شاهزاده خالد بن سلمان در توئیتی نوشت: «وزارت خارجه آمریکا به خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع سعودی خوش‌آمد می‌گوید».

پمپئو افزود: «روابط سعودی- آمریکا همچنان برای مقابله با رفتار رژیم ایران که بر هم زننده ثبات است و همچنین برقراری ثبات در خاورمیانه مهم است».

کاهش تنش و خویشتن‌داری

شایان ذکر است که شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی دستور انجام سفر رسمی شاهزاده خالد بن سلمان جانشین وزیر دفاع سعودی به ایالات متحده آمریکا را صادر کرد.

منابع مطلع آن هنگام اعلام کردند که شاهزاده خالد بن سلمان در ایالات متحده آمریکا با مقامات عالی‌رتبه کاخ سفید و وزارتخانه‌های امور خارجه و دفاع ایالات متحده دیدار خواهد کرد.

این منابع اعلام کردند که سفر رسمی شاهزاده خالد بن سلمان به واشینگتن در چارچوب تلاش‌های پادشاهی عربی سعودی برای کاهش تنش‌ها، خویشتن‌داری و پرهیز از هر آنچه که منجر به وخامت اوضاع شود، صورت گرفته و هدف تقویت امنیت و ثبات در منطقه را دنبال می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size