کویت استفاده از پایگاه‌های نظامی‌اش برای حمله به کشوری همجوار را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کویت شامگاه یکشنبه 5 ژانویه 2020 به طور قاطعانه استفاده از پایگاه‌های نظامی‌اش برای حمله به کشوری همجوار را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری کویت (کونا)، ریاست ستاد کل ارتش کویت در بیانیه‌ای اخبار منتشر شده در رسانه‌های و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استفاده از پایگاه‌های نظامی کویت برای انجام حملاتی علیه اهدافی محدود در کشوری همجوار را تکذیب کرد.

ریاست ستاد کل ارتش کویت از وزیران ذیربط این کشور خواست تا هماهنگی‌هایی را با کشورها درباره تحولات اخیر در منطقه انجام دهند.

این بیانیه همچنین افزود که ریاست ستاد کل ارتش از همه کسانی که اخبار دروغین را نشر کرده‌اند می‌خواهد تا ضمن بررسی‌های دقیق از ادامه باز نشر آن پرهیز کنند.

نشست مقامات بلند‌پایه امنیتی

از سویی طارق المزرم سخنگوی رسمی دولت کویت در بیانیه‌ای توضیح داد که شیخ صباح الخالد الحمد الصباح رئیس شورای وزیران کویت ریاست نشست کمیته‌ای متشکل از چندتن از وزرای این کشور را در چارچوب آمادگی‌های دولت در قبال تحولات اخیر در منطقه بر عهد داشت.

شیخ صباح الخالد در این نشست از فرماندهان نظامی و امنیتی خواست در نشست شورای وزیران که قرار است امروز دوشنبه برگزار شود حضور یابند.

سخنگوی دولت کویت توضیح داد که در این نشست داده‌ها، تحولات و پیامدهای احتمالی در منطقه و ارزیابی اوضاع کنونی بررسی شده است.

طارق المزرم گفت این نشست در ادامه و تمکیل نشست‌ها و دیدارهای مسئولان طی دو روز گذشته منعقد شده است.

شایان ذکر است که اجتماع کمیته متشکل از چند وزیر کابینه کویت با حضور شیخ احمد منصور الاحمد الصباح نایب رئیس شورای وزیران ووزیر دفاع و انس الصالح نایب رئیس شورای وزیران و وزیر کشور و احمد ناصر المحمد الصباح وزیر خارجه و خالد الجارالله نایب وزیر خارجه و چند تن دیگر از فرماندهان امنیتی بلندپایه کویت برگزار شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید