ارتش لیبی شهر سرت را آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ارتش ملی لیبی روز دوشنبه 6 ژانویه 2020 اعلام کرد که شهر سرت در مرکز لیبی و در 450 کیلومتری طرابلس کاملا در اختیار نیروهای ارتش قرار گرفته و به طور کامل آزاد شد. ارتش در ابتدا کنترل فرودگاه را به دست گرفته بود.

نیروهای ارتش ملی در راستای آزادسازی کامل شهر سرت، مهم‌ترین مناطق زمینی و دریایی شهر و همچنین مهم‌ترین مراکز نظامی شبه‌نظامیان وفاق و همچنین مسیرهای ورودی و خروجی سرت را در اختیار گرفتند.

ارتش همچنین توانست پایگاه هوایی القرضابیه، بندر سرت، منطقه بوهادی، مقر گردان الساعدی، جزیره السواره، بیمارستان ابن سینا و گذرگاه‌های امنیتی و خیابان‌های اصلی شهر را آزاد کرده و تحت کنترل خود در آورد.

پیش از این سرهنگ میلود الزوی، سخنگوی نیروهای ویژه ارتش ملی لیبی در صفحه فیسبوک خود نوشته بود که ارتش همه مناطق شهر سرت را در اختیار خود دارد و تنها چند کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. همزمان درگیری‌های شدید میان ارتش و شبه‌نظامیان وفاق روی داد.

ارتش برای در اختیار گرفتن مسیر ساحلی «سرت-هراوة» گردان‌های طارق بن زیاد، 120، 128، و 302 را به منطقه اعزام کرد. فعالان لیبی در شبکه‌های اجتماعی تصاویری منتشر کردند کد نشان می‌دهد ارتش لیبی مقر گردان الساعدی و پایگاه هوایی القرضابیه را در اختیار گرفته است.

ارتش لیبی روز شنبه دروازه‌های شرقی سرت را بمباران کرده و نیروی زمینی نیز تحت پوشش جنگنده‌های ارتش لیبی، پیشروی به سمت مرکز شهر را ادامه داد. صبح جمعه مواضع شبه‌نظامیان وفاق در فرودگاه بین‌المللی معيتيقة را بمباران کردند.

سرت شهری ساحلی در کرانه دریای مدیترانه است که در وسط مسیر ساحلی بین دو شهر طرابلس و بنغازی قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید