الخزعلی: پارلمان عراق اگر به خروج آمریکا از این کشور رای ندهد، دیگر ارزشی ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در راستای اعمال فشار پیکارجویان حشد الشعبی بر نهادهای رسمی عراق، قیس الخزعلی فرمانده شبه‌نظامیان عصائب اهل الحق اعلام کرد اگر پارلمان عراق در پی کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس جانشین رئیس شورای حشد الشعبی، رای به خروج آمریکایی‌ها از عراق ندهد و تصمیمی در واکنش به نقض حاکمیت عراق نگیرد، دیگر ارزشی ندارد جلسات دیگری برگزار کند.

دفتر رسانه‌ای خزعلی در صفحه توئیترش نوشت: «اگر مجلس نمایندگان تصمیم مطلوب را در قبال نقض و تعدی آمریکایی‌ها به حاکمیت و ارواح عراق‌ها اتخاذ نکند، جلسات و تصمیمات بعدی این مجلس دیگر هیچ ارزشی ندارد.»

گردان‌های حزب‌الله عراق که 5 پایگاه از پایگاه‌هایشان پیش از این در واکنش به کشته شدن یک شهروند آمریکایی از سوی ارتش این کشور بمباران شده و ده‌ها پیکارجوی این گروه شبه‌نظامی نزدیک به ایران کشته شده بود، در راستای اعمال فشار به نهادهای رسمی عراق، محمد الحلبوسی رئیس پارلمان این کشور را تهدید کرد.

این گردان‌ها اعلام کردند جلسه امروز تفاوت نمایندگان «خائن و وطن‌پرست» را مشخص کرده و این گردان‌ها نمایندگانی را که به بقای آمریکا در خاک عراق رای دهند، را از ورود به بغداد منع خواهد کرد.

نمایندگان پارلمان عراق روز یکشنبه 5 ژانویه 2020 در جلسه فوق‌العاده‌ای شرکت کردند که هدف از آن لغو توافقنامه امنیتی با آمریکا و پایان دادن به کار ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در این کشور است. این جلسه در پی حمله هوایی آمریکا به کاروان حامل فرمانده سپاه قدس ایران و جانشین شورای حشد الشعبی و کشتن قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس برگزار می‌شود.

در این جلسه که با حضور 170 نماینده برگزار شد ولی گروه‌های سنی و کردی پس از آن اعلام کردند که در این جلسه پارلمان شرکت نمی‌کنند. این نمایندگان دلیل عدم حضور خود را با تهدیدهای صادره از گردان‌های حزب‌الله عراق مرتبط دانستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید