اخبار ضد و نقیض درباره کشته شدن افسر 15 میلیون دلاری سپاه در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گزارش‌های تأیید نشده‌ای از کشته شدن یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران ایران در یمن در پی حمله هوایی ائتلاف عربی در شامگاه جمعه خبر می‌هد.

براساس اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، که هنوز رسما تأیید نشده است، این افسر برجسته سپاه پاسداران ایران که در صنعا حضور دارد، عبدالرضا شهلایی است که در دسامبر گذشته، وزارت امور خارجه آمریکا پاداش مالی 15 میلیون دلاری برای هر كس كه اطلاعاتی در مورد او بدهد تعیین کرد.

این در حالی است که سایت «ارم نیوز» در امارات می‌گوید که در این تاریخ پروازی برفراز صنعاء صورت نگرفته است.

حساب کاربری رسمی وزارت خارجه آمریکا در 6 دسامبر گذشته با انتشار توئیتی تحت عنوان «پاداش برای عدالت» عکس جدیدی از عبدالرضا شهلایی، عضو تحت پیگرد سپاه پاسداران ایران را منتشر کرد. شهلایی به خاطر ارتکاب «جنایات تروریستی چون قاچاق سلاح پیشرفته به شبه‌نظامیان حوثی در یمن و مشارکت در طرح‌های تروریستی» دیگر از سوی ایالات متحده تحت پیگرد واقع شده است.

دراین توئیت آمده است : «عبدالرضا شهلایی از اعضای سپاه پاسداران در صنعا تحت پیگرد عدالت بوده و وزارت امور خارجه آمریکا برای دریافت اطلاعاتی در باره این عضو سپاه که به اقدامات تروریستیمتهم است، 15میلیون دلار پاداش تعیین کرده است.

برایان هوک فرستاده ویژه ایالات متحده آمریکا در امور ایران اعلام کرد، کشورش یک کشتی ایرانی حامل موشک‌های ضد کشتی را توقیف کرده که عازم یمن بود.

هوک روز پنجشنبه 5 دسمابر 2019 در یک کنفرانس خبری در وزارت امور خارجه در واشنگتن گفت: «محموله موشکی توقیف شده از کشتی ایرانی در دریای عرب ، از نوع بسیار پیشرفته است».

او افزود: «واشنگتن 15 میلیون دلار پاداش در ازای دریافت اطلاعات پیرامون، «عبدالرضا شهلایی» ازفرماندهان سپاه در نظر گرفته است.

شهلای در اقدامات تروریستی انتقال اسلحه به شبه نظامیان وابسته به ایران و تلاش برای ترور عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی ، دست داشته است.

هوک همچنین درباره خطر حضور شهلایی در خاک یمن هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size