الجبیر: بیانیه سعودی درباره تحولات عراق تاکیدی بر دیدگاه ریاض در اهمیت تنش‌زدایی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر، وزیر مشاور در امور خارجه و عضو شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی شامگاه جمعه 3 ژانویه 2020 گفت که بیانیه کشورش درباره تحولات در عراق تاکیدی بر دیدگاه ریاض درباره اهمیت تنش‌زدایی برای دور ساختن کشورهای منطقه و ملت‌هایش از خطرات هر گونه تنش‌ است.

سعودی پیش از این اعلام کرد، اتفاقاتی که در کشور برادر عراق روی داده را با دقت زیر نظر دارد.

سعودی گفت، این اتفاقات در پی بالا گرفتن تنش‌ها و اقدامات «تروریستی» پیش‌آمده‌ است که سعودی پیش از این آنها را محکوم کرده و درباره پیامدهای‌شان هشدار داده بود.

یک منبع سعودی مسئول گفت: «با آگاهی از اقدامات و تهدیداتی که امنیت و ثبات منطقه از طریق گروه‌های «تروریستی» که باید جلوی آنها گرفته شود، با آن روبه‌روست، و در سایه تحولات سریع منطقه سعودی بر اهمیت خویشتنداری تاکید می‌کند تا از رسیدن اوضاع به سطح ناگوار جلوگیری شود.»

پادشاهی عربی سعودی بر این موضوع که جامعه جهانی باید به وظایف خود عمل کرده و اقدامات لازم برای تضمین امنیت و ثبات این منطقه مهم برای همه جهان را انجام دهد، تاکید می‌کند.

آمریکا شامگاه پنج‌شنبه با انجام حمله‌ای هوایی اهدافی را در داخل و پیرامون فرودگاه بین‌المللی بغداد انجام داد که منجر به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و دستیار او ابو مهدی المهندس نایب رئیس تشکیلات حشد الشعبی عراق شد.

بنا به اعلام وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون کشته شدن قاسم سلیمانی در حمله هوایی بامداد جمعه نیروهای آمریکایی در فرودگاه بغداد با دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده انجام شده که فرمان کشتن این فرمانده ایرانی را صادر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید