12 کشته و شماری زخمی در پی حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد

پروازها متوقف و فرودگاه پایتخت عراق بسته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» شامگاه پنج‌شنبه 2 ژانویه 2020 گزارش داد در پی حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد و مناطق اطراف آن 12 نظامی که اغلب آنها عراقی هستند، کشته شدند.

به گزارش خبرنگار العربیه حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد باعث وقوع انفجارهای مهیبی شد که پایتخت عراق را به شدت لرزاند و چندین کشته و زخمی بر جای گذاشت.

در این حمله به دنبال اصابت 3 موشک کاتیوشا به داخل فرودگاه بین‌المللی بغداد جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی به طور فشرده بر فراز آسمان بغداد به پرواز درآمدند.

بنا بر این گزارش همچنین در اثر اصابت موشک، یک خودروی غیرنظامی در اطراف فرودگاه منهدم راننده آن کشته شد.

از سویی کمیته اطلاع‌رسانی امنیتی پایتخت عراق اصابت 3 فروند موشک به فرودگاه بغداد را تایید کرد.

در پی حمله موشکی به فرودگاه بین‌المللی بغداد فعالیت‌های پروازی این فرودگاه متوقف و فرودگاه بسته اعلام شد.

همچنین خبرهایی مبنی بر واکنش سامانه ضدموشکی آمریکا به حمله موشکی به فرودگاه بغداد گزارش شده است.

از سویی اخباری نیز مبنی بر کشته شدن مسئول تشریفات و یکی از رهبران شبه‌نظامیان حشد الشعبی نیز در این حمله موشکی گزارش شده است، حشد این گزارش را تایید و اعلام کرد که محمد الجابری مدیر روابط عمومی در حمله فرودگاه بغداد کشته شده است.

خفگی در میان تظاهرکنندگان الوثبه

از سویی یک منبع امنیتی عراقی شامگاه پنج‌شنبه از وقوع حالت‌های خفگی در میان تظاهرکنندگان در میدان الوثبه در اطراف پایتخت عراق خبر داد.

او در این‌باره گفت «در پی درگیری‌ میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس ضد شورش در الوثبه وقوع حالت‌هایی از خفگی مشاهده و ثبت شده است».

این مسئول امنیتی در ادامه افزود که «درگیری‌ میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس ضد شورش در میدان الوثبه همچنان ادامه دارد».

این منبع امنیتی افزود که تظاهرکنندگان در استان میسان دو راه استراتژیک که یکی به استان بصره و دیگری به استان ذی‌قار منتهی می‌شود را بستند.

او افزود که «صدها تن از تظاهرکنندگان شامگاه امروز (یکشنبه) مسیر میسان - بصره را بستند».

این مقام امنیتی همچنین افزود که جاده اصلی منطقه البتیره در استان میسان به سوی شهر الناصریه مرکز استان ذی‌قار از سوی تظاهرکنندگان نیز بسته شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید