هشدار ارتش ملی لیبی به نیروهای ترکیه: با شما به عنوان شبه‌نظامی خواهیم جنگید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام نظامی در فرماندهی کل ارتش ملی لیبی تأکید کرد، نیروهایی که ترکیه قصد دارد برای پشتیبانی از نیروهای دولت الوفاق (آشتی) به لیبی اعزام کند را به عنوان قوای مسلح شبه‌نظامی به شمار آورده و برای دفاع از استقلال کشور با آنها خواهد جنگید.

تهدیدهای ارتش ملی لیبی همزمان با آغاز جلسه پارلمان ترکیه در پنجشنبه 2 ژانویه صورت می‌گیرد. این جلسه برای بحث در مورد یادداشت موافقت اردوغان با اعزام نیروهای نظامی به لیبی برای پشتیبانی از دولت آشتی تشکیل شد تا زمینه‌ساز تصویب طرح اعزام نیرو به لیبی باشد.

جلسه فوق العاده پارلمان لیبی

این در حالی است که پارلمان لیبی روز شنبه در بنغازی جلسه فوق‌العاده‌ای را برای بحث پیرامون پیامدهای مداخله ترکیه منعقد خواهد کرد، با این نقطه نظر که مردم این کشور برای دفع حمله ترکیه از ارتش ملی لیبی پشتیبانی خواهند کرد. مجلس لیبی در عین حال خواستار فعال‌سازی پیمان‌های مشترک دفاعی با کشورهای عربی شده و از اتحادیه عرب خواسته تا به مسئولیت‌های خود در این رابطه عمل کند.

بر اساس گزارش‌ها، پارلمان لیبی همچنین از جامعه جهانی خواست تا برای جلوگیری از حمله ترکیه مداخله کند.
ما به نیروهای دشمن اجازه حضور نخواهیم داد.

در این راستا، خالد المحجوب مدیر بخش ارشاد اخلاقی فرماندهی کل ارتش ملی لیبی، در گفت‌وگو با «العربیه نت» اظهار داشت، ارتش لیبی حضور میدانی دارد و از آمادگی جنگی برای نبرد با نیروهای ترکیه برخوردار است و به نیروهای عداوت‌طلب ترکیه اجازه حضور در خاک لیبی را نخواهد داد.

او همچنین اتخاذ اقدامات نظامی احتیاطی در زمینه آمادگی برای رویارویی نظامی احتمالی با نیروهای ترکیه، در صورت موافقت پارلمان و اقدام آنکارا برای اجرای مصوبه مجلس مبنی بر اعزام سربازان خود و پشتیبانی نظامی از نیروهای دولت آشتی را مورد تاکید قرار داد.

پیشروی بزرگ به سوی جنوب

در این زمینه، محجوب اظهار داشت: «نیروهای ارتش امروز در محورهای فلات، ابو سلیم، المشروع و صلاح الدین در جنوب طرابلس، با پشتیبانی هوایی بالگردها، پیشروی داشته و وارد مناطق مسکونی شدند که این امر نشانگر آغاز فروپاشی شبه‌نظامیان مسلح وابسته به نیروهای آشتی به دنبال از میان رفتن اکثر قوای آنها است.

نیروهای ارتش لیبی پیشتر اعلام کردند که 20 عنصر گروه‌های مسلح در محور صلاح الدین در جنوب طرابلس کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size