9 کشته از جمله چندین کودک در اثر بمباران مدرسه‌ای در ادلب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیدبان حقوق بشر سوریه چهارشنبه یکم ژانویه 2020 از کشته شدن 9 غیرنظامی از جمله چندین کودک در پی بمباران مدرسه‌ای توسط نیروهای رژیم اسد در استان ادلب در شمال غرب سوریه خبر داد.

اين سازمان حقوق بشری اعلام کرد که حملات نیروهای رژیم اسد علیه غیر‌نظامیان در استان ادلب در شمال غرب این کشور علی ‌رغم محکومیت‌های بین‌المللی افزایش یافته است.

بنا به گزارش این سازمان در جدیدترین مورد، نیروهای رژیم اسد مدرسه‌ای را در استان ادلب بمباران کردند که در نتیجه آن 9 غیرنظامی از جمله 5 کودک کشته شدند.

با ارائه جزئیاتی در این‌باره، دیدبان حقوق بشر تاکید کرد که نیروهای رژیم سوریه و روسیه بر شدت حملات هوایی‌شان علیه استان ادلب افزوده‌ و چهارشنبه در جدیدترین مورد مدرسه‌ای را هدف قرار داده و تعدادی از کودکان را کشتند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین یادآور شد که حملات موشکی زمین به زمین شهر سرمین در حومه شرقی ادلب را هدف قرار داده و به یک مدرسه‌ و مناطقی دیگر در این شهر اصابت کرد.

رامی عبدالرحمن مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت که در اثر این حمله 15 نفر نیز مجروح شدند.

عبدالرحمن در این‌باره گفت بخشی از مدرسه به عنوان مکانی برای پذیرش خانواده‌های آوارگان جنگی مجهز شده بود.

از سویی خبرنگار فرانس پرس خون‌های به زمین ریخته قربانیان این حملات هوایی را در مقابل در مدرسه مشاهده کرده است.

شایان ذکر است که بنا به گزارش روز جمعه سازمان ملل متحد طی ماه دسامبر بیش از 284 هزار نفر در پی بمباران‌ها، خشونت‌ها، و تنش‌های نظامی اخیر در استان ادلب آواره شده‌اند.

خروج دست جمعی آوارگان جنگی همزمان با آن صورت می‌گیرد که منطقه شاهد باران‌های شدیدی بوده که وقوع سیل‌هایی را در اردوگاه‌های آوارگان جنگی باعث شده است.

در همین راستا دفتر هماهنگی‌های امور انسانی سازمان ملل متحد اعلام کرد که «ساختمان‌های عمومی از جمله مساجد، پارکینگ‌ها، سالن‌های جشن و مدارس به عنوان مکان‌هایی برای پذیرش آوارگان جنگی مجهز شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید