ارتش لیبی ضمن پیشروی در جنوب طرابلس مواضع «الوفاق» را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» و «الحدث» چهارشنبه یکم ژانویه 2020 گزارش کردند که ارتش ملی لیبی ضمن پیشروی به سوی منطقه ابوسلیم در جنوب طرابلس پایتخت، مواضع شبه‌نظامیان الوفاق را بمباران کرد.

این منابع همچنین افزودند که جنگنده‌های ارتش ملی لیبی مواضع نیروهای الوفاق را در مسیر فرودگاه در جنوب طرابلس بمباران کردند.

منابع میدانی همچنین از آغاز مجدد درگیری‌ها در خط 8 و جزیره الارصاد در طرح الهضبه در جنوب طرابلس خبر دادند.

شایان ذکر است ارتش ملی لیبی هفته گذشته اعلام کرده بود که کنترل مسیر فرودگاه طرابلس و پادگان استراتژیک النقلیه را به دست گرفته است.

سرلشکر خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی در ارتش ملی لیبی تاکید کرد که نیروهای ارتش با به دست گرفتن کنترل مسیر فرودگاه و پادگان استراتژیک النقلیه در طربلس به قلب پایتخت نزدیک شده و تا مرکز این شهر تنها 4 کیلومتر فاصله دارند.

المحجوب در گفت‌وگو با العربیه گفته بود «نیروهای ارتش پایتخت را از چهار محور محاصره و مسیر فرودگاه را به کنترل خود درآوردند». و افزود که «نیروهای ارتش همچنین گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق به فرماندهی محمد الشریف را کشته‌اند. او نیز افزود که نیروهای ارتش همچنین اتاق عملیات جنگی وابسته به شبه‌نظامیان تندرو الفاروق را منهدم کردند».

از سویی احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز با بیان این‌که نیروهای ویژه ارتش برای ورود به جنگ در خیابان‌های اصلی در پایتخت آماده می‌شوند، اعلام کرده بود که نبرد بازپس‌گیری طرابلس وارد مراحل سرنوشت‌ساز خود می‌شود.

المسماری در گفت‌وگویی تلفنی با «العربیه» گفت: «مناطق استراتژیکی را در مسیر فرودگاه طرابلس به کنترل خود درآورده و درگیری‌های شدیدی را در مراحل پایانی برای آزادسازی طرابلس انجام داده‌ایم».

پیش از آن نیز یک مقام نظامی در مرکز فرماندهی کل ارتش ملی لیبی اعلام کرد شبه‌نظامیانی که در کنار نیروهای دولت الوفاق می‌جنگند اقدام به سنگر گرفتن در مناطق مسکونی و شهری کرده تا از حملات هوایی ارتش ملی لیبی در امان بمانند.

این مقام نظامی در گفت‌وگو با شبکه‌های «العربیه» و «الحدث» توضیح داد که پناه بردن شبه‌نظامیان به مناطق مسکونی و تبدیل آن به مواضعی نظامی به منظور در امان ماندن از آتش نیروهای ارتش لیبی صورت می‌گیرد که تلاش می‌کنند با مناطق غیرنظامی پرجمعیت با احتیاط تعامل کنند و برای حفظ جان مردم از به کار بردن هر گونه سلاحی در این مناطق و محله‌های پایتخت پرهیز می‌کنند.

این مقام نظامی لیبی، اقدام شبه‌نظامیان به پناه گرفتن در میان مناطق مسکونی پایتخت را به معنی فروپاشی نیروهایشان در محورهای جنگ دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size