آمریکا خطاب به حزب‌الله عراق: هر اقدام تحریک‌آمیز پشیمانی در پی دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه دوم ژانویه 2020 احتمال داد که گردان‌های حزب‌الله عراق دست به اقدام تحریک‌آمیز دیگری بزنند و هشدار داد که این کار برای آنها پشیمانی به ارمغان خواهد آورد.

مارک اسپر به خبرنگاران گفت: «اگر گردان‌های حزب‌الله اقدام تحریک‌آمیز دیگری انجام دهند، از انجام این کار پشیمان خواهند شد.»

او در ادامه توضیح داد: «ما ماه‌هاست که شاهد اقدامات تحریک‌آمیز هستیم... ما برای دفاع از خود آماده‌ایم.»

وزیر دفاع آمریکا از وجود نشانه‌هایی درباره «برنامه‌ریزی ایران و یا نیروهای تحت حمایتش برای انجام حملات دیگر» خبر داد و تاکید کرد که کشورش برای اتخاذ اقدامات پیشگیرانه، در صورتی که آمریکا هدف حملات جدیدی باشد، آمادگی دارد.

او گفت که «اقدامات کافی در عراق برای مقابله با گروه‌های تحت حمایت ایران و پیگرد عاملان حمله به نیروهای آمریکایی» می‌بیند، با این حال هیچ درخواستی از سوی عراق برای کاهش نیروهای آمریکایی حاضر در این کشور ارائه نشده است.

مارک اسپر هشدار داد: «اگر واشنگتن از آماده‌سازی برای حملات جدیدی باخبر شود، برای حمایت از نیروهای آمریکایی دست به اقدامات پیشگیرانه می‌زند.»

سفارت آمریکا روز سه‌شنبه 31 دسامبر 2019 از سوی گروه‌های شبه‌نظامی هوادار ایران و از جمله گردان‌های حزب‌الله عراق مورد هجوم قرار گرفت. پیش از آن و در واکنش به کشته شدن یک شهروند آمریکایی، جنگنده‌های ارتش آمریکا 5 پایگاه این نیروها در سوریه و عراق را بمباران کرده و 20 نفر از پیکارجویان آنها را کشته بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید