.
.
.

اطلاعات سعودی جزئیات تازه‌ای درباره «کشته شدن دو تروریست» در دمام منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ریاست سازمان اطلاعات پادشاهی عربی سعودی روز یکشنبه 29 دسامبر 2019 اطلاعات جدیدی درباره یک عملیات امنیتی که هفته گذشته در دمام انجام شد، منتشر کرد. این اطلاعات نشان از «برنامه‌ریزی برای انجام یک اقدام تروریستی قریب‌الوقوع» دارد.

سخنگوی سازمان اطلاعات سعودی گفت «در این عملیات امنیتی افرادی که در حال آماده‌سازی یک خودروی انفجاری بودند، مورد هدف قرار گرفتند و دو تروریست کشته شده سوار در یک خودرو بودند و حاضر به تسلیم خود نشدند و در ساختمانی در منطقه العنود دمام سنگر گرفتند.»

او در ادامه گفت: «دو تروریست کشته شده أحمد عبدالله سويد وعبدالله حسين النمر شهروند سعودی بودند و یک فرد تحت تعقیب دیگر نیز دستگیر شد که به دلیل در جریان بودن روند تحقیقات نام او فاش نمی‌شود.»

بر اساس این گزارش «از این افراد 5 کیلوگرم ماده به شدت انفجاری RDX در یک خودروی بمب‌گذاری شده کشف شد. علاوه بر آن یک مسلسل، دو اسلحه کمری و مقداری گلوله جنگی در خودروی آنها کشف و ضبط شد».

سازمان اطلاعات سعودی تاکید کرد که «به تعقیب افرادی که از خارج دستور می‌گیرند، ادامه می‌دهد.»

خبرنگار العربیه در سعودی روز چهارشنبه هفته گذشته گزارش کرد که نیروهای امنیتی عملیاتی در استان دمام در شرق سعودی انجام داده و دو نفر از افراد تحت تعقیب را کشته‌اند.

ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که از یکی از ساختمان‌های مشرف به محل حادثه در منطقه العنود تصویربرداری شده و در آن تعدادی از خودروهای نیروهای امنیتی دیده می‌شود و صدای شلیک گلوله و صدای دو «تروریست»ی شنیده می‌شود که بعدا اعلام شد در رویارویی با نیروهای امنیتی کشته شدند.