.
.
.

ارتش لیبی مواضع «مزدوران مصراته» را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی لیبی روز دوشنبه 30 دسامبر 2019 مواضع نیروهای جدیدی که به شبه‌نظامیان در مصراته پیوسته و «مزدور» خوانده شده‌اند را بمباران کرد.

براساس اعلام مرکز رسانه‌ای کرامه، وابسته به ارتش لیبی شبه‌نظامیان مصراته از دولت الوفاق طرابلس پیروی می‌کنند. ارتش ملی به فرماندهی خلیفه حفتر دولت الوفاق را متهم به حمایت از تروریسم می‌کند.

فرج مصطفی خلیل، فرمانده توپخانه نیروهای مصراته در پیامی به دولت ایتالیا و اتحادیه اروپا اعلام کرد مهلت به پایان رسیده و توافق صورت گرفته با رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه را نمی‌توان لغو کرد. او از اروپا خواست هیچ منطقه پرواز ممنوعه‌ای بر فراز طرابلس و دیگر شهرها ایجاد نکنند.

دولت وفاق توافقی نظامی با آنکارا امضاء کرد که شامل ترسیم مرزهای دریایی نیز می‌شود. این توافقنامه خشم یونان، قبرس و مصر را بر انگیخت زیرا این نگرانی وجود دارد که ترکیه در شرق دریای مدیترانه اقدام به استخراج گاز کند.

فرج مصطفی خلیل گفت به زودی و پس از ورود «همپیمان ترک» سکوهای ضدهوایی آماده و زره‌پوش‌ها ظاهر خواهند شد.

همزمان با پیشروی ارتش لیبی در نبرد آزادسازی پایتخت، رسانه‌های مصری گزارش کردند خلیفه حفتر به زودی برای دیدار با عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهوری مصر، به قاهره می‌رود.

ارتش لیبی از 4 آوریل حملاتی را علیه دولت وفاق ترتیب داد تا مقدمات سقوط این دولت که از سوی ارتش بارها به پناه دادن و حمایت عناصر تروریستی متهم شده را فراهم آورد.