.
.
.

لبنان در میعاد با «یکشنبه مسئولیت پذیری»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پیش بینی می‌شود تظاهرات روز یکشنبه 29 دسامبر تحت عنوان «یکشنبه مسئولیت پذیری » در پاسخ به فراخوان روز گذشته فعالان برپا شود.

خبرنگار العربیه و الحدث گزارش داد روز گذشته، جاده‌های داخلی منتهی به منزل حسان دیاب نخست وزیر انتصابی ، با گذاشتن موانع آهنین بسته شده و نیروهای امنیتی نیز در تعداد زیاد در این منطقه حضور دارند.

از سوی دیگر، شماری از تظاهرکنندگان لبنانی در اعتراض به سیاست بانک‌ها و انجمن بانک‌های لبنان در برابر تعدادی از بانک‌ها در چندین منطقه تحصن کردند.

تظاهرکنندگان علیه حمایت بانک‌ها از سیستم مالی کشور که آن را «در حال فروپاشی» می‌دانند، شعار داده و تأکید کردند که تظاهرات آنها در همبستگی با سپرده گذاران و در مخالفت با نقض قانون از سوی بانک‌ها صورت می‌گیرد.

مردم لبنان در شرایطی وارد سال جدید میلادی می‌شوند که با بحران خانمان‌سوز اقتصادی دست به گریبان هستند تا جایی که چهره مالوف لبنان در ایام سال نو دستخوش تغییر شده و از برپایی جشن‌های بزرگ و شب نشینی‌های شب سال نو دیگر خبری نیست.

روزنامه بریتانیایی گاردین با بیان اینکه بحران سیاسی و اقتصادی لبنان در حال ریشه دواندن است، هشدار داد که بحران اقتصادی کنونی لبنان، بدترین نابسامانی و تنش اقتصادی این کشور پس از جنگ داخلی در فاصله سال‌های 1975 و 1990 می‌باشد.

گاردین در ادامه نوشتار خود از جامعه جهانی خواست تا با تشکیل کابینه جدید در لبنان، اجرای اصلاحات اقتصادی را سرعت بخشیده و راه را برای ‌کمک‌های بین‌المللی باز کند.