.
.
.

احضار کاردار کویت در تهران درپی دیدار رئیس پارلمان کویت با استقلال‌طلبان اهوازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به دنبال ملاقات اعضای یک سازمان استقلال‌طلب اهوازی با رئیس پارلمان کویت، وزارت امور خارجه ایران، کاردار کویت در تهران را احضار کرد.

وزارت خارجه ایران در این زمینه اعلام کرد «به دنبال ملاقات نماینده یکی از گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب با برخی از مقامات کویتی و برگزاری نشست ضد ایرانی در کویت» کاردار این کشور در تهران احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.

در روزهای گذشته مرزوق الغانم، رئیس پارلمان کویت به همراه یکی از نمایندگان این پارلمان به نام عبدالله فهد العنزی با برخی از اعضای «حركة النضال العربي لتحرير الأحواز»‎، (جنبش مبارزه عربی برای آزادی احواز) دیدار کرده و به آنها نشان «سپر پارلمان کویت» را اهدا کرد و آنها نیز در مقابل نشان «سپر مبارزه» را به طرف کویتی تقدیم کردند.

به گزارش وبگاه وزارت امور خارجه ایران «دستیار وزیر و مدیرکل خلیج وزارت امور خارجه با اشاره به ضرورت احترام متقابل در روابط فیمابین، اقدامات صورت گرفته در کویت را محکوم کرد و اظهار داشت: «اینگونه اقدامات دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران و نقض اصل حسن همجواری و اظهارات دوستانه مقامات کویتی بوده و در تضاد با اصل احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت سرزمینی ایران است.»