.
.
.

ارتش ملی لیبی کنترل مسیر فرودگاه و پادگان النقلیه در طربلس را به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی لیبی شامگاه جمعه 27 دسامبر 2019 با اعلام این‌که در نبرد با شبه‌نظامیان و نیروهای وابسته به الوفاق کنترل مسیر فرودگاه و پادگان استراتژیک النقلیه در طربلس را به دست گرفته است، گفت که نیروهایش تنها 4 کیلومتر با قلب طرابلس پایتخت فاصله دارند.

به گزارش العربیه سرلشکر خالد المحجوب مدیر اداره عقیدتی سیاسی در ارتش ملی لیبی تاکید کرد که نیروهای ارتش با به دست گرفتن کنترل مسیر فرودگاه و پادگان استراتژیک النقلیه در طربلس به قلب پایتخت نزدیک شده و تا مرکز این شهر تنها 4 کیلومتر فاصله دارند.

المحجوب در گفت‌وگو با العربیه گفت: «نیروهای ارتش پایتخت را از چهار محور محاصره و مسیر فرودگاه را به کنترل خود درآوردند. او در ادامه گفت که نیروهای ارتش همچنین گروهی از شبه‌نظامیان وابسته به دولت الوفاق به فرماندهی محمد الشریف را کشته‌اند. او همچنین افزود که نیروهای ارتش همچنین اتاق عملیات جنگی وابسته به شبه‌نظامیان تندرو الفاروق را منهدم کردند».

المحجوب پیش از این نیز در گفت‌وگو با العربیه گفته بود که اعزام نیروهای ترکیه‌ای از سوی اردوغان به لیبی ماجراجویی حساب نشده‌ای است.

المحجوب همچنین از فروپاشی و عقب نشینی میدانی گردان‌های الوفاق گفت و افزود که اجساد کشته شدگان الوفاق در مسیر فروگاه طرابلس پراکنده است.

نیروی هوایی ارتش ملی لیبی پیش از این نقاط تمرکز گروههای تندرو و شبه نظامیان الوفاق را در اطراف پالایشگاه الزاویه بمباران کردند.

از سویی مرکز اطلاع‌رسانی اتاق عملیات الکرامه وابسته به ارتش ملی لیبی نیز شامگاه پنج شنبه بر شبکه «فیسبوک» ضمن اعلام عقب‌نشینی «شبه‌نظامیان»، به فروپاشی خطوط دفاعی‌شان در منطقه الهضبه البدری در جنوب طرابلس نیز اشاره کرد.

شایان ذکر است نیروی هوایی ارتش ملی لیبی با پایان یافتن ضرب الاجل تعیین شده برای خارج کردن شبه‌نظامیان مصراته از طرابلس و سرت، بمباران‌های هوایی گسترده‌ای را علیه شهر مصراته انجام داد.

بمباران‌های هوایی ارتش لیبی همچنین مراکز فرماندهی، مخازن اسلحه متعلق به دولت الوفاق در وسط شهر و علاوه بر آن محل استقرار نیروهای مصراته در حومه شهر سرت را بمباران کردند.

ارتش ملی لیبی در تدارک برای تصرف شهر سرت پس از ضرب الاجل تعیین شده بود و در این راستا از دو هفته پیش نیروها و تجهیزات نظامی خود را به اطراف این شهر گسیل کرده است.