فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امارات: با هر گونه تلاش‌ برای سوءاستفاده از پرونده خاشقجی مخالفیم

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  وزارت خارجه امارات متحده عربی شامگاه دوشنبه 23 دسامبر2019 تاکید کرد که احکام صادره از سوی دستگاه قضایی پادشاهی عربی سعودی در‌باره جنایت قتل جمال خاشقجی تاکید کننده پای‌بندی سعودی و اصرار این کشور بر اجرای قانون با شفافیت و بی‌طرفی کامل است.

  به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، وزارت خارجه امارات متحده عربی همچنین احکام صادره درباره این پرونده را نشانه پافشاری سعودی برای مجازات تمامی کسانی دانست که در این پرونده دست داشته‌اند.

  وزارت خارجه امارات روند دادرسی و محاکمات انجام شده در پرونده خاشقجی را واضح، معتبر و تضمین کننده حقوق قانونی تمامی طرف‌ها توصیف کرد.

  انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی در این‌باره اظهار داشت که نحوه تعامل سعودی با محاکمه کسانی که در جنایت قتل جمال خاشقجی دست داشته‌اند موید استقلال، بی‌طرفی و شایستگی دستگاه قضایی سعودی در روند رسیدگی سریع به پرونده و تحقق عدالت طی روند قضایی عادلانه و شفاف است.

  انور قرقاش همچنین ضمن تاکید بر ایستادگی کامل امارات در کنار سعودی در تلاش‌هایش برای حفظ ثبات و امنیت منطقه و رهبری محور میانروی عربی که ضامن اصلی امنیت منطقه است بر مخالفت کشورش با هر گونه سوءاستفاده از پرونده جمال قاشجی و رد هر گونه دخالت در امور داخلی سعودی تاکید کرد.

  شایان ذکر است دادستانی سعودی دوشنبه 23 دسامبر پنج متهم پرونده مرگ جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی کشته‌شده در ترکیه را به قصاص نفس، اعدام محکوم کرد.

  شلعان الشلعان، سخنگوی دادستانی سعودی در یک نشست خبری گفت که همه متهمان این پرونده محاکمه شده‌اند. به گفته او روند دادرسی این پرونده 9 جلسه به طول انجامیده و در جلسه دهم حکم دادگاه صادر شد.

  سخنگوی دادستانی سعودی همچنین از حضور نمایندگان خانواده خاشقجی و نمایندگانی از ترکیه و علاوه بر آن نمایندگانی از کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد در جلسات دادرسی این پرونده خبر داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران